Choď na obsah Choď na menu
 


Lóža temnoty. Triler dvoch slovenských autoriek

loza-temnoty.jpg
Dve slovenské autorky – Veronika Bošková a Katarína Mayer – ich napínavý príbeh v štýle Dana Browna. Plný hádaniek, kódov a temného tajomstva.
Vychutnajte si novinku Lóža temnoty. Odohráva sa v Bratislave, v známych aj menej známych zákutiach, ktorými budete bežať spolu s hlavnými hrdinami.

 

Mia je nadaná mladá študentka filozofie, ktorá žije typickým vysokoškolským životom. No dobre, tak nie úplne typickým – má tajný románik so svojím učiteľom, blížia sa štátnice a práve si uvedomila, že už pár dní nevidela svoju spolubývajúcu Silviu. Akoby sa prepadla pod zem, zmizla.
Zatiaľ však nerobí paniku a sústredí sa na školu. Pomocou doktoranda Tibora sa snaží zvládnuť posledné prekážky štúdia. Ten si aj napriek plachosti a miernej rečovej vade začína budovať sľubnú kariéru na filozofickej fakulte, u dekana Lipského.
Práve od neho dostane záhadnú pozvánku...

 

„Na katedre majú profesori elitný tajný spolok. Môžu doň vstúpiť len doktorandi a aj to len tí, ktorých si profesori vyberú a pozvú medzi seba. Niečo ako vyvolení novici rádu. No a ja som dostal pozvánku.“

 

Záhadná pozvánka a zmiznutá spolubývajúca Mie však narušia ich pokojný akademický život. Púšťajú sa do pátrania, no musia najskôr vylúštiť tajomnú hádanku? Putujú historickými uličkami Bratislavy, pretože Slnovrat sa blíži a vtedy to príde...

 

Opatrne, aby ma nikto nevidel, som vyšla zo spovednice. Podišla som k Tiborovi, ktorý prehľadával ďalšiu lavicu, poklepala som ho po ramene a podala som mu svoj úlovok.
„To máš odkiaľ?“ prekvapene sa opýtal.
„Našla som to v spovednici. Prečítaj si, čo je napísané na druhej strane.“
Prstami prešiel po obrysoch trojhlavého draka. Obrátil doštičku na druhú stranu a prečítal si nápis...

 

 

Lóža temnoty je zaujímavo napísaný triler, odohrávajúci sa v slovenských reáliách, čím získava na pútavosti. Záhada, symboly a hádanky, čas sa kráti. Indície ich dovedú až k tajnému spolku. Je evidentné, že autorky milujú podobné trilery, ako píše Dan Brown, Steve Berry, či Tom Egeland.
Je to príbeh o túžbe po moci, ktorú riadi ego. O túžbe ovládať, nech sa deje čokoľvek a nech sú dôsledky akékoľvek.