Choď na obsah Choď na menu
 


Prešporské srdce od Michala Slaničku

presporske-srdce.jpg
Slovenský moderátor a autor Michal Slanička opäť prekvapil...a veľmi príjemne. Vo svojej štvrtej knihe Prešporské srdce skombinoval historické fakty a fantáziu do krásneho príbehu, ktorý poteší každú čitateľku ľúbostných románov. Síce smutný príbeh, no úžasne odkrýva tajomstvá dvoch rodín a vy krôčik po krôčiku  odhaľujete ich tajomstvá, trápenie i radosti, súčasnosť i minulosť...

 

Dve rozdielne mestá, dva (na prvý pohľad) rozdielne príbehy.
Prešporok a Kassa odhaľujú najväčší príbeh lásky druhej polovice 19. storočia.

Výbuch škorice v medovnikárskej dielni rodiny Skaritzovcov všetko od základu zmení.
Smrť berie, láska dáva.
Nebyť požiaru, možno by sa medovnikárova dcéra Kristína nikdy s mladým rybárom Jurajom nespoznala. Jej otec si však po dcérinom boku predstavuje Eugena - syna z urodzenej rodiny vinára Balugyaya. Juraj neváha svoje city dokázať hľadaním riečneho zlata, Eugen zas tasením zbrane v džentlmenskom pištoľovom súboji. Tak ako Dunaj odkrýva minulosť zaplavenú štrkopieskami, mladá Frederika žijúca v Kasse postupne odhaľuje, že je v skutočnosti niekým úplne iným.

 

Prešporské srdce vás dojme a naozaj sa dotkne vášho srdca. Prenesie vás do obdobia, kedy sa na Dunaji ryžovalo zlato a gentlemani existovali vo väčšej miere ako dnes. Neváhali sa postaviť na stranu dámy a ochrániť jej česť pred zloduchmi.
Prešporok ako Bratislava a Kassa ako Košice, 19.storočie, historické kulisy, dve rodiny a poznanie, že nie vždy sme tým, čo si myslíme...

 

 

Michal Slanička sa vo svete médií pohybuje od svojich 18 rokov. Ako redaktor, moderátor a scenárista pracuje najmä v RTVS. Poznať ho môžete z relácií Test magazín, Dámsky klub a On air. Jeho hlas sa prihováral aj poslucháčom v niekoľkých slovenských rádiách. Prešporské srdce je jeho štvrtá kniha, predtým mu vyšli Kódex: Sex, Sex s EX a Na Vianoce mi nevolajte.

slanicka.jpg