Choď na obsah Choď na menu
 


Vychutnajte si Dámsku jazda na dno duše

damska-jazda-na-dno-duse.jpg
Ponorte sa do vĺn Čierneho mora a naplno si užite pestrofarebnú letnú bláznivú jazdu Zory a Táne, zabalenú do láskavého humoru a previazanú nádejou.
Táňa je šoférka a Zora tá, čo potrebuje vypnúť. Mala manžela, porodila vytúženého syna, spoločnej firme sa darilo, roboty pribúdalo, firma sa rozrastala, stresy narastali, voľný čas sa stenčoval. Výsledok?
„Pred pár rokmi som zistila, že už nevládzem. Akosi mi ubúdali sily, do toho zomreli rodičia, muž sa mi odcudzil, syn odsťahoval. A k tomu pribudla choroba – skleróza multiplex.
A tak je načase oddýchnuť si, zabudnúť, užiť si život naplno...

Takže prijmite pozvanie na dobrodružnú cestu taxíkom z Bratislavy až k Čiernemu moru. Nechajte sa unášať vetrom, vdýchnite vôňu leta, objavte mágiu Dunaja a nazrite do duší ľudí žijúcich na jeho brehoch.
Začína sa Dámska jazda na dno duše.

Je to príbeh dvoch odvážnych cestovateliek. Obe dospeli do obdobia, keď už deti vyrástli, práca ich nenapĺňa, manželstvo zovšednelo a na dvere zaklopala vážna choroba. Túžia nájsť lásku, odpustenie a stratenú chuť do života. Preto zobrali osud do vlastných rúk.

Počas nevšednej cesty zažijú mnoho veselých aj dojímavých situácií, stretnú veľa zaujímavých ľudí, spoznajú ich osudy, nadviažu priateľstvá a prejdú vnútornou katarziou.

„Podstatný je prítomný okamih. Veď minulosť je mŕtva a budúcnosť sa ešte nenarodila. Jediné naše bohatstvo je táto sekunda."

 

 

Dámska jazda na dno duše je presne o tom, čo hovorí názov. Začína sa na Slovensku, Zora má všetko pobalené a už len čaká na taxík. Vyžiadala si silného chlapa, veď má batožiny ako na rok...no príde prekvapenie. Za volantom sedí žena. Zora čakala chlapa, siláka, Ramba...a nie babu.
Lenže šoférka Táňa je najsilnejší zamestnanec taxislužby a tak sa začína dobrodružná cesta. Zaskočená Zora a šoférka Táňa, ktorá je ako veľká voda. „Dnes je na cestách čistá katastrofa, paňulka. Je piatok, na víkend hlásili slnečno. Všade bude brutálne veľa áut,“ vykladá jej Táňa.
To nič. Zora má more času a chce si to užiť. Z Bratislavy cez Štúrovo a prvá zastávka Budapešť...

Beatrix Zaťková je šikovná autorka, ktorá sa vie pohrať so slovami. Dokázala to už v dvoch predchádzajúcich knihách – Podivuhodná kniha, ktorá vyčistila more a Horský hotel Hodváb.
Medzi jej záľuby patria knihy, film a divadlo a rada sa potuluje lúkami a lesmi rodného Tribeča. Svoju rodinu miluje nadovšetko a keďže je poetická duša, tak sa aj v jej knihe ukrýva, okrem príbehov, aj množstvo pocitov a dokonca aj pár veršov.

damska-dusa.jpg