Choď na obsah Choď na menu
 


Súčasné

Príspevky

Sedem manželov a extravagantný život hereckej legendy

sedem-manzelov.jpg
Raz som sa Evelyn opýtala, či sa jej ten počet vlastných sobášov nezdá extravagantný.
„Vám neprekáža, že sa vaši manželia stali tvárami tituliek a spomínali sa tak často, až takmer zatienili vašu prácu i vás samu?“ opýtala som sa. „Ak príde na vás reč, každý začne hovoriť o vašich manželoch, nie o Evelyn Hugovej.“
Odpoveď, ktorú som dostala, presne vyjadruje pravú Evelyn.

Nie,“ usmiala sa, „pretože sú to iba manželia. Ale ja som Evelyn Hugo. A som si istá, že až sa o mne ľudia dozvedia pravdu, oveľa väčšmi ich bude zaujímať moja  manželka.“

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Mary Kubica, americká Slovenka a jej úspešný psychotriler

dobre-dievca.jpg
Dobré dievča je vynikajúci psychologický triler, ktorý napísal americká autorka so slovenskými koreňmi Mary Kubica. Bol to jej debut, no rýchlo sa stal bestsellerom, predalo sa z neho viac ako milión výtlačkov a preložili ho do mnohých jazykov.

„Som nadšený, že som si tento výnimočný psychologický román prečítal. Napätie od začiatku do konca a potom šokujúci, absolútne neočakávaný záver. Už teraz viem, koľkým mojim kamarátom, ktorí milujú trilery, ho na Vianoce podarujem,“ pochvaľuje si herec Vlado Kobielsky.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Iba láska občas proste nestačí...

matkino-tajomstvo-kniha.jpg
​Jeho hlas mi je skoro taký blízky ako môj. Chodili sme spolu od vysokej školy a manželia sme osem rokov. Poznám všetky odtiene jeho prejavu aj ich význam. Stačí mi aj krátky pozdrav, aby som vedela, že práve zíza na počítač a telefón drží medzi uchom a krkom. Je neskoro popoludní, takže zrejme má už aspoň piatu šálku kávy. Počas štúdia práva sa svoj zlozvyk usiloval zredukovať a aj sa mu to podarilo. Ibaže kým sa z neho stal spoločník najväčšej firmy v New Yorku, zvýšil denný príjem na šesť až osem šálok.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Po Sľúbenej a Zakázanej prichádza Odhalená

odhalena.jpg
„Sľúb mi, že ma nikdy neopustíš.“
„Sľubujem,“ odvetil bez zaváhania. A predsa sa mi zazdalo, že to nestačí. Nebola som si istá, čím by ma ešte presvedčil. Možno opätovaním mojej lásky. Stále váhal a to sa mi nepáčilo. Ustavične som sa bála, že ma zasa opustí, hoci proti svojej vôli.
„Chcem to mať na papieri,“ vyhŕkla som. „Nejaký právny dokument ako dôkaz, že ma nikdy neopustíš.“ Bože, kolosálna hlúposť. Zvesila som plecia. „To vyznelo hrozne.“
„To teda hej!“ Zakašľal a od prekvapenia takmer padol na zadok. Možno som to nemyslela doslova, ale jeho neskrývané znechutenie ma ovalilo ako facka.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Nová romantická komédia Spolubývajúca

spolubyvajuca.jpg
Spolubývajúca je správna letná oddychovka, pri ktorej sa skvele zabavíte. Pridajte si ju do svojho whishlistu, pretože poteší beznádejných romantikov, aj tých, čo majú chuť na svieži zaláskovaný príbeh.

Tiffy a Leon sa delia o byt, dokonca aj o posteľ.
Tiffy Moorová si po nepríjemnom rozchode s priateľom hľadá nové bývanie. Čo najrýchlejšie a čo najlacnejšie. Lenže ponúkané londýnske byty sú príliš drahé a so svojím nízkym príjmom pomocnej editorky si ich nemôže dovoliť.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Fascinujúci príbeh Vzdelaná

vzdelana.jpg
Prešla neuveriteľnú cestu za vzdelaním, ktorú si málokto z nás dokáže vôbec predstaviť.
Ako 17-ročná po prvý raz prekročila prah školy.
Dovtedy vyrastala v chudobnej rodine na vidieku, vystavená poranoi a tyranii despotického otca, násiliu brutálneho brata a bezcitnej matky. A jednako sa nakoniec dostala na prestížne školy ako Cambridge a Harvard.
Novinka Vzdelaná je úžasná výpoveď o tŕnistej ceste tínedžerky, ktorá očarí a inšpiruje každého čitateľa. Jedna z najúspešnejších kníh minulého roka v USA.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Zabudni na minulosť (Katarína Gillerová)

zabudni-na-minulost.jpg
Pútavý príbeh dvadsaťsedemročnej Saše a jej mamy, ktoré sa každá po svojom vyrovnávajú s tragédiou, čo postihla ich rodinu... Bol to ôsmy román jednej z najobľúbenejších slovenských spisovateliek. Rýchlo sa však vypredal a teraz vydavateľstvo prichádza s novým vydaním.
Zabudni na minulosť.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Erotická šteklivá séria Jedna noc pokračuje

zakazana.jpg
„Konečne ďalšia knižka podľa môjho gusta! Novinka Zakázaná je ženská, zmyselná kniha plná napätia a vášnivých okamihov. Odporúčam každej, ktorá má rada romantiku s erotickým nádychom. Už teraz sa teším na pokračovanie a to som ešte nedočítala!“ hovorí známa a obľúbená influencerka Jana Hrmová.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Na čom najviac v živote každého človeka záleží? Láska

kym-budem-zit-a-dychat.jpg
​Pokiaľ ide o lásku, vždy existujú pochybnosti, myslí si svetoznámy autor romancí Nicholas Sparks. Zamilovanosť je tou jednoduchou časťou príbehu. Ale urobiť všetko pre to, aby láska odolala rozmanitým životným výzvam, je pre mnohých len prchavým snom. „Ak si však tento príbeh prečítate s rovnakým pocitom zázračnosti, aký som prežíval pri písaní, možno to obnoví vašu vieru v tajomnú silu, ktorou môže láska ovplyvniť ľudské životy,“ dodáva autor.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Milujete happy endy? Tak skúste tento príbeh

pockajte-si-na-happy-end.jpg
Je možné, že slová Hermanna Hesseho – v začiatku každom čaro je, sú pravdivé, ale Ella bola pevne presvedčená, že čaro prichádza až na záver. Pretože akokoľvek okúzľujúci môže byť začiatok, ak má zlý koniec, všetko je márne. Na odstránenie tohto nedostatku založila pred štyrmi rokmi blog...

Počkajte si na happy end je čarovný a vtipný román o prešľapoch, pádoch, vzostupoch a o tom, či sa naozaj všetko musí končiť ako v rozprávke.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Požierači neba (Paulo Giordano)

pozieraci-neba.jpg
Letá na juhotalianskom vidieku pri mestečku Speziale sú pre Teresu časom nesmiernej nudy. Práve ona je rozprávačkou a tak hneď cítime nudu, ktorú prežíva počas prázdnin na zapadnutej dedine. Môže tak akurát sledovať babičku, ako číta svoje obľúbené detektívky...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Kráľovná romantických trilerov

krvave-spomienky.jpg
Sandra Brownová vie, ako rozprávať pútavé príbehy, ktoré majú iskru. Nielen tú napínavú, ale aj romantickú, vášnivú, plnú lásky a nehy. Je kráľovnou romantických trilerov a presne taká je aj jej novinka Krvavé spomienky. Podarilo sa jej v nej majstrovsky spojiť napätie a romantiku do dynamického, strhujúceho príbehu o cene hrdinstva a pomste, ktorá nepozná zľutovanie.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Dokonalý život mala na dosah...

ako-odist.jpg
Ako odísť je nezabudnuteľný príbeh o láske a o tom, že radosť možno nájsť aj za tých najhorších okolností. Margaret má totiž množstvo dôvodov, prečo by to mala vzdať, opustiť sa, podľahnúť porazeneckej nálade. Ale neurobí to a rozhodne sa bojovať. Chce nájsť aj v zložitej a smutnej situácii aspoň niečo dobré, čoho sa dá držať a napredovať.
Veď ktovie, možno napokon z takej situácie vyjdete ešte silnejší...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Sex bez lásky? Dá sa to vôbec?

ziadnu-lasku-len-sex.jpg
Vi Keelandová je americká spisovateľka, autorka pikantných romantických bestsellerov, ktoré doteraz preložili do 16 jazykov. Z jej tvorby sa predalo vyše jeden a pol milióna výtlačkov.
A jej novinka 
Žiadnu lásku, len sex určite stojí za to.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Ženy z rodu Springovcov si zamilujete

zeny-z-rodu-springovcov.jpgVenované všetkým „malým ženám“ tam vonku,
ktoré sa snažia prísť na to, čo znamená byť ženou.

Ženy z rodu Springovcov je moderná verzia slávneho románu Malé ženy od Louisy May Alcottovej. Príbeh o láske, rodine, dospievaní, ale aj vojne či tínedžerskej úzkosti.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Chcel odo mňa jednu noc. Jednu jedinú...

slubena.jpg
Strácala som sa v jeho modrých očiach a zúfalo sa nádejala, že povie niečo iné – niečo, čo mi pozdvihne náladu. Smiešne, ale akoby ma podviedol. Sotva som ho poznala, ale predstava, že s týmto mužom smiem stráviť iba jedinú noc, ma ničila.
„Chceš ma iba na jednu noc?“ opýtala som sa. Bolesť zosilnela. Iba na jednu noc? Prečo ma to prekvapuje? Už predtým spomínal najlepší sex v živote. Nič viac.
„Jednu noc,“ potvrdil. „A modlím sa za to, aby si súhlasila.“

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Príbeh troch stratených duší...

strateni.jpg
Príbeh o mladých ľuďoch a samote, ktorej niekedy podľahneme.
Príbeh o obrovskej úteche, ktorú nám vedia poskytnúť iní ľudia, neraz neznámi, ktorí majú podobné starosti a problémy.
Krásny a citlivý príbeh Stratení je o troch stratených dušiach, ktorých náhodne prepojil osud.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Navždy spolu. Sexi a vzrušujúce

navzdy-spolu.jpg
Nevedel som, čo je láska, kým mi ju nedala. Netušil som, čo znamená, keď niekto pohlcuje celú tvoju bytosť a uctieva každé zákutie tvojej duše.

Po nádherných príbehoch Všetko pre ňu a Jedine tvoja prichádza Alexa Rileyová s ďalšou romantickou a šteklivou lahôdkou Navždy spolu. Sexi, napínavé a vzrušujúce. Budete si vychutnávať pikantné scény a sexuálne napätie medzi hlavnými hrdinami. Zamilujete si postavy, aj čítavý štýl Alexy Rileyovej.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Láska je zázrak. Prečo na to zabúdame?

molo-nasich-zivotov.jpg
​Tento príbeh je určený najmä ženám, ktoré môže povzbudiť, no mali by si ho prečítať aj muži, aby lepšie pochopili dušu svojich polovičiek. Láska je zázrak. A nik, z tých, ktorých milujeme, tu nie je večne. Život vie byť vrtkavý a nevyspytateľný.

Možno vás tento pútavý príbeh zastaví a prinúti trošku sa zamyslieť. Možno si uvedomíte, ako veľmi máte radi a ako bytostne potrebujete lásku. A možno vstanete a pôjdete objať tých, na ktorých vám najviac záleží. Pretože budete radi, že sú s vami a že sú tu pre vás. Že máte koho milovať z hĺbky duše...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Royalovci prichádzajú v 3.knihe!

palac-klamstiev.jpg
„Keď sme na jeseň roku 2015 začali písať Papierovú princeznú, písali sme ju jedna pre druhú. Posielali sme si navzájom jednotlivé kapitoly e-mailom. Slová sa nám doslova sypali na papier,“ spomínajú si autorky skryté pod pseudonymom Erina Wattová.

Ako priznali, zamilovali sa do vlastného diela, no nikdy by nečakali, že zažije taký ohlas u čitateľov po celom svete. Tí sa doslova zamilovali do ich série o Royalovcoch. Po Papierovej princeznej a Prekliatom princovi je tu teraz Palác klamstiev.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Dostanú sa zničené duše von z temnoty?

najtemnejsi-usvit.jpg
„Pripravte sa na niečo výnimočné... niečo neuveriteľné...niečo absolútne srdcervúce. Pripravte sa na ľúbostný príbeh, ktorý vás úplne pohltí,“ píše Shayna Renee's Spicy Reads.

"Najtemnejší úsvit je úžasná kniha, ktorú doslova hltáte a pritom vami lomcujú všetky emócie... Už sa teším na pokračovanie," hodnotí knihomoľka Janka.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Znesie pravá láska neodhalené tajomstvá?

jedine-tvoja.jpg
Venujeme silným ženám.
Dovoľte mužovi, aby vás miloval presne takú, aká ste.

Takéto venovanie si zvolila Alexa Rileyová, ktorú tvoria dve skúsené autorky. Obe sú vydaté, obe sú matky, majú rady futbal, šišky a sú posadnuté hrdinami románov :-) Spojila ich záľuba v čítaní a už od roku 2013 sú neprestajne v kontakte. Pri písaní sa sústredia na lásku na prvý pohľad, na sladké aj pikantné ľúbostné príbehy so šťastným koncom, ale nie siahodlhé.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Bez rozlúčky (Samantha Youngová)

bez-rozlucky.jpg
Jeho láska k tebe bola sebecká. Chcel ťa mať iba pre seba, váš vzťah by sa bol skončil katastrofou. Ale ty... ty, zlatko, vedz, že hoci si ho neľúbila tak ako on teba, vďaka tebe prežil vo svojom krátkom živote krásne roky...
A slzy jej zataiľ stekali po peknej tvári.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Dojímavý príbeh Dobrá matka

dobra-matka.jpg
Kladiete si občas otázku, čo je najlepšie pre vaše dieťa? Ako ho urobiť šťastným a vychovať z neho milujúceho a milovaného človeka?

A čo ak sa jedného dňa dozviete, že vaše dieťa umiera?!
Dobrá matka je príbeh, ktorý sa číta ťažko, no aj taký je život. A odkazuje jediné - žiaden rodič by nemal stáť pre takým rozhodnutím. Stiahnite si ho hneď teraz do čítačky a začítajte sa...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Prežite vášeň z pohľadu Christiana Greya

darker.jpg
Som v šoku, lapám po dychu, akoby som dostal ranu do brucha. Pod čiernym sakom má šaty, ktoré mám veľmi rád – tie fialové. Obuté má čierne lodičky na vysokom podpätku, vlasy sa jej v podvečernom slnku lesknú, pri chôdzi jej povievajú vo vánku. No nie sú to ani tak šaty či vlasy, čo ma upútali. Ana má bledú, takmer priesvitnú tvár, tmavé kruhy pod očami a je chudšia.
Kriste.
Aj ona trpí...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Šteklivý príbeh Posvätný pokoj

posvatny-pokoj.jpg
​Najlepšie na tom bolo, že sme na našu lásku nepotrebovali papiere ako mnoho iných, ktorým vzťah aj napriek tomu stroskotal. Naša láska sa nestane súčasťou rozvodovej štatistiky ako láska mojich rodičov. Mal som v pláne nikdy sa neoženiť. Naším putom bude moje slovo a moja krv. Keď nastane ten správny čas, urobím pre ňu obetu...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Anna Gavalda. Vychutnajte si jej novú knihu

presvitnutia.jpg
Máte rady francúzsku spisovateľku Annu Gavaldu?
Možno si spomínate, zaujala už ľúbostným dopisom niekedy v 90.rokoch, s ktorým vyhrala súťaž jedného francúzskeho rádia. Potom prišla prvá kniha, z ktorej sa predalo takmer 2 milióny kusov.
A po nej ďalšie ako Pár gramov pohody, Miloval som ju, či Chcel by som, aby ma niekto niekde čakal.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Neverte klamstvám o vašej neschopnosti!

vzchop-sa-dievca.jpg
​Nie som očarujúca. Na tisíc percent som jedným z najčudáckejších ľudí, akých kedy pravdepodobne stretnete. Ak sa mi akosi podarilo presvedčiť vás o opaku, lebo prevádzkujem web o životnom štýle s peknými fotkami, alebo preto, že sa mi vlasy na Instagrame občas neskutočne lesknú, dovoľ, sestra, aby som ťa vyviedla z omylu. Nie som dokonalá žena ani dokonalá matka, ani dokonalá kamarátka, ani šéfka a rozhodne nie som dokonalá kresťanka. Ani zďaleka. V ničom, čo robím, nie som dokonalá – okrem prípravy a konzumácie jedál so syrovým základom. Ale v tom ostatnom? V živote? Dievča, bojujem.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Danielle Steelová a Milenka

milenka.jpg
Milenka je ďalší skvele napísaný príbeh Danielle Steelovej, v ktorom nás zavedie do prostredia nepredstaviteľného bohatstva a moci.
Tam, kde láska a sloboda sú najnebezpečnejšie túžby.
Príbeh o tom, že bez ohľadu na to, čo sa udeje vo vašom živote, vždy sa môžete naučiť dôverovať sám sebe a nenechať sa ovládať druhými.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

O sile priateľstva. O skutočných citoch

vsetci-za-jedneho.jpgSvetoznáma modelka a herečka Cara Delevingne napísala pútavý príbeh o sile priateľstva, skutočných citoch a o tom, že netreba ľudí súdiť podľa toho, ako vyzerajú.

Dospievanie je jedno z najzaujímavejších období života. Chaos, rozbúrené hormóny, samé zmeny, samý extrém. Zažívame počas neho dramatické chvíle poznačené silnými emóciami, ktoré z nás vyformujú dospelých. Väčšina ľudí spomína na pubertu ako na najlepšie roky života.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »