Choď na obsah Choď na menu
 


Súčasné

Príspevky

O sile priateľstva. O skutočných citoch

vsetci-za-jedneho.jpgSvetoznáma modelka a herečka Cara Delevingne napísala pútavý príbeh o sile priateľstva, skutočných citoch a o tom, že netreba ľudí súdiť podľa toho, ako vyzerajú.

Dospievanie je jedno z najzaujímavejších období života. Chaos, rozbúrené hormóny, samé zmeny, samý extrém. Zažívame počas neho dramatické chvíle poznačené silnými emóciami, ktoré z nás vyformujú dospelých. Väčšina ľudí spomína na pubertu ako na najlepšie roky života.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Zmyselný príbeh dvoch stratených duší. Absint

absint.jpg
„Nezačínajte čítať tento príbeh, ak nemáte dostatok času,“ upozorňuje jedna z nadšených čitateliek. Absint vás totiž chytí a nepustí. Za pár hodín ho prečítate a až potom si zhlboka vydýchnete, roztrasená ako študentka po prvom bozku.

Je to jedinečný príbeh plný emócií, zúfalstva, vášne, túžby a snov. Príbeh s odvážnymi postavami a celou zložitosťou lásky, aká na svete len existuje. Zmyselný príbeh dvoch stratených duší, ktoré jedného dňa na seba narazia...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Príbeh o krehkom spojení človeka a prírody

pribeh-vciel.jpg
Ak by ste si mali toto leto prečítať iba pár knižiek, táto musí byť medzi nimi. Román Príbeh včiel sa stal najpredávanejšou knihou roku 2017 v Nemecku a celosvetovo sa z neho predalo viac ako milión výtlačkov. Rozvíja osudy troch rodín v troch časových obdobiach: v minulosti, súčasnosti a budúcnosti.

Geniálny Albert Einstein kedysi vyhlásil, že po smrti poslednej včely do päť rokov zahynie aj naša planéta. Naozaj je náš osud tak úzko spätý s obyčajnými včelami?

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Čo bráni ich láske?

keby-zavolal.jpg
Ich stretnutie nie je náhodné. Malo zmysel. Akoby ho naplánoval sám osud...
Je to príbeh o Sarah, ktorá prichádza každý rok cez leto do Anglicka, odkiaľ pred rokmi utiekla do Kalifornie. Jazdí tam na výročie autonehody... Tentoraz sa stretne s Eddiem a zapáčia sa jeden druhému. Prežijú spolu jeden intenzívny týždeň , po ktorom má Eddie odísť na surfársku dovolenku s kamošom.
Bol to úžasný týždeň, takže Sarah nepochybuje, že sa Eddie ozve. Zatelefonuje, ako sľúbil.
No on nezavolal...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Štyria najlepší priatelia a potom jeden zmizne

studeny-vystrel.jpg
Spomínate si na Dani Pettreyovú a jej sériu Aljašská odvaha, ktorá mala päť kníh? Pod hladinou, V lavíne, V pasci, Ako skala a Sabotáž – Dani získala za ne viacero literárnych ocenení. A nedávno odštartovala nová séria – rovnako dobrodružná, akčná, napínavá, ale aj romantická. Vychutnajte si príbeh o bývalom uznávanom ostreľovačovi Griffinovi a forenznej antropologičke Finley, ktorí pátrajú po záhadnom vrahovi...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Jedna cesta vlakom. Dvaja cudzí ľudia

laska-a-ine-vykolajenia.jpg
Dívam sa na tohto chalana, ktorého poznám sotva dve hodiny. Na romantika, čo chce byť stoj čo stoj doma načas, aby získal späť svoju čoskoro ohromenú priateľku. Svojím spôsobom je to milé. Aj keď klišé. Hoci si myslím, že v tomto skazenom svete je romantika absolútnou stratou času. Aj tak je to milé...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Nikto netvrdí, že život je ľahký...

medvedovce.jpg
"Nikto netvrdí, že život je ľahký.
Byť rodičom značí cítiť sa ako krátka prikrývka.
Akokoľvek sa usilujete zakryť všetkých, vždy sa nájde niekto, kto mrzne.“

Fredrik Backman sa rád hrá so slovíčkami, píše originálne príbehy a vie rozosmievať. A občas aj rozplakať, ale takým katarzným, očistným spôsobom. Medveďovce sú jeho doteraz najvážnejším príbehom, no nestráca nič na čare a čítavosti. Je to príbeh o láske a spoločnosti, o identite a túžbe ukázať, akí sme v skutočnosti. 

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Skutočný príbeh o láske, strate a prežití

kym-prisla-burka.jpg
Kniha Kým prišla búrka je skutočný príbeh o tom, ako sa Tami zázračne podarilo po štyridsaťjeden dňoch doplávať do bezpečného prístavu, hoci jej nefungoval motor a nemala sťažne.
Napínavé rozprávanie, miestami dojímavé a srdcervúce, inokedy zasa dobrodružné. Úžasný príbeh o prežití uprostred nehostinného oceána, ktorý vás miestami doženie k slzám, ale predovšetkým – uvedomíte si, aká sila sa skrýva aj vo vás.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Získa späť svoju princeznú?

prekliaty-princ.jpg
Milióny čitateliek na celom svete podľahli Royalovcom a hoci osudom druhých dielov býva sklamanie, prípadne pocit zbytočnosti, pri novinke Prekliaty princ sa nič také nekoná! Séria Royalovcov je návykové čítanie s množstvom wow efektov. Čítavý, pútavý a pohodový príbeh o túžbe a stratenej láske.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Nevšíma si krásavcov, čo by jej mohli zlomiť srdce

vecna-vasen.jpg
Večná vášeň je sexi osviežujúce čítanie, ktoré vás rozosmeje, aj rozplače.

Niekedy bojujú srdce a hlava proti sebe. Nevyhneme sa tomu.
Občas nám srdce hovorí čosi, s čím rozum nesúhlasí a snaží sa vás odhovoriť...čo by ste v takom prípade urobili? Dáte skôr na rozum? Alebo na čisté city vo svojom srdci?

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Občas nájdeme lásku na úplne nečakaných miestach

leto-bez-vody.jpg
Anise plánuje stráviť každú minútu letných prázdnin so svojimi priateľmi: surfovaním, pojedaním dobrôt na pláži a posedávaním pri ohni až do úsvitu.

Ale po vážnej autonehode, pri ktorej si jej teta, ovdovelá matka troch detí, zlomí obidve nohy, je Anise po prvý raz nútená rozlúčiť sa so Santa Cruz, oceánom, priateľmi a dokonca aj so svojím sľubne sa začínajúcim vzťahom a odletieť do Nebrasky. Život v stredozemí však nie je jednoduchý.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Len láska spriaznenej duše jej môže otvoriť srdce

ako-sa-zamilovat-do-blazna.jpgPred pár mesiacmi jej rodičia oznámili, kde strávi leto. Otec zdvihol ruku a zapichol ukazovák do mapy. „Zander, je to presne tu. Tu sa nachádza tábor,“ vyhlásil. „Vidíš? Michigan má tvar rukavice.“ Tábor Padova má sedem častí. Chlapčenskú, dievčenskú, jedáleň, pláž, lukostrelecké ihrisko, stajne a to najdôležitejšie – Kruh nádeje.
Toto leto by mala byť zábava.
Alebo žeby nie?

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Naučila sa vidieť rukami

svetlo-je.jpg
„Mala som sotva jedenásť a svet sa mi zrazu pred očami strácal. Ako dieťa som tomu vôbec nerozumela, ale verila som lekárke, že je to banálny zápal očí. Tohto presvedčenia som sa držala, kým mi to zoslabujúci sa kontrast a jas zrakového vnemu dovoľovali a moja dôvera v neomylnosť autority v bielom plášti dostala trhliny až vtedy, keď vždy trpezlivej mame došla para,“ spomína Marianna.

Svetlo je aj za oponou je skutočný príbeh nevidomej sochárky Marianny Machalovej-Jánošíkovej. Je to príbeh o sile, láske a vnútornej kráse ženy, ktorá sa nikdy nemala stať tým, čím je...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Sladký život opatrovateľky v novom vydaní

sladky-zivot-opatrovatelky.jpg
Spomínate si na príbeh Sladký život opatrovateľky.

Veľký čitateľský ohlas vzbudil už pri svojom vydaní v roku 2011 a tak vychádza v novom upravenom vydaní.
Už vtedy čitatelia oceňovali najmä jeho autentickosť, keďže pri jej písaní autorka čerpala aj z vlastných skúseností. A zároveň šlo o knihu, ktorá ako prvá poodhalila závoj z práce opatrovateliek v cudzine.
Ten však vôbec nebol sladký, ako si mnohí predstavovali a väčšina žien možno aj očakávala, keď  sa vyberali na prvé opatrovateľské „výjazdy“. Aj preto sa možno kniha čítala jedným dychom – odľahčený štýl, svižný príbeh a výborne namiešané ingrediencie: láska i bolesť, trpkosť aj nádej, oduševnenie a láska k práci s ľuďmi.
Aj cez túto knihu môžeme pochopiť, aký obdiv si zaslúžia opatrovateľky starajúce sa o bezvládnych, postihnutých a starých ľudí...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Každý si zaslúži svoju LOVE STORY

ja-simon.jpg
​Simon Spier má pár malých tajomstiev. Tie by si najradšej nechal pre seba. Jedno je však jasné: túži po veľkej láske.
Ale preňho je to trochu zložitejšie. Nikto totiž netuší, že je gay. Ani rodina, či priatelia.
On zase nevie, kto je ten neznámy spolužiak, s ktorým si tak skvele rozumie cez e-mail. Už mesiace si intenzívne mejlujú.
Simon vie o Blueovi, že je to fakt zábavný, nenormálne múdry, no aj trochu plachý chalan. Blue zasa netuší, kto je Simon.
Chodia pritom do tej istej školy a už mesiace si píšu tie najintímnejšie tajomstvá.

 
 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Jojo Moyesová a Zakázané ovocie

zakazane-ovocie.jpg
Posledný list od milenca. Predtým ako som ťa poznala. Dievča, ktoré si tu zanechal. Strieborný záliv. Jeden plus jeden. Čo bolo potom.
Čítali ste?

Jojo Moyesová si získala milióny verných čitateľov po celom svete, vrátane Slovenska. Píše kvalitné ženské romány a novinka Zakázané ovocie sem určite zapadne. Hneď teraz si ju môžete stiahnuť s uvádzacou zľavou!

Ako povedala kedysi Virginia Woolfová, „každý má v sebe vlastnú minulosť ako stránky zatvorenej knihy, ktorú pozná naspamäť a jeho priatelia si môžu prečítať iba jej názov.“

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Fantastický i mrazivý. Príbeh služobníčky

pribeh-sluzobnicky.jpg
Lepšie neznamená vždy lepšie pre každého. Pre všetkých.
Vždy to znamená horšie pre toho druhého, pre niekoho iného...

Hoci tento príbeh vznikol pred viac ako 30 rokmi, stále je živý a dokonca teraz oveľa medializovanejší ako vtedy. Podľa románu Príbeh služobníčky totiž nakrútili úspešný seriál, ktorý dostal prestížnu cenu Zlatý glóbus. Rozhodne sa však oplatí prečítať si knihu, ktorá je fantasticky napísaná!

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Všimol som si ťa... viem, že existuješ... aj ja ťa ľúbim...

sleduj-ma.jpg
Pre ktorých sú online vzťahy neoddeliteľnou súčasťou každodenného života.
Občas sa však môžu vymknúť spod kontroly. Vedú do slepej uličky a my si ani neuvedomíme, že robíme chybu. Niekedy je príliš neskoro...

Fanúšikovia hudobných hviezd. Sociálne siete. Slepé uctievanie kvázi celebrít...
Aj o tom je novinka 
Sleduj ma.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Vi Keelandová a jej Egomaniak

egomaniak.jpg
Egomaniak je ideálne oddychové čítanie pre všetky dámy.
Hoci je Drew namyslený alfa samec, je tiež dobrák od kosti, ktorý však nechce ukázať prípadné svoje slabosti. Emerie je zasa zdržanlivá, už tri roky tajne miluje kamaráta. Teraz ich dá osud dokopy a poriadne to iskrí. Nechýba dostatok sexu, ktorý však Keelandová vie podať správnym spôsobom. Bez nejakého preháňania, nechutných detailov, či urážlivo. A čo je dôležité, príbehu nechýba humor, podpichovanie hlavných hrdinov, ktoré vás bude baviť.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

John Green má novinku Všade samé korytnačky

vsade-same-korytnacky.jpg
Zamyslela som sa nad tým, prečo sa ma pýtal, či som už niekedy bola zaľúbená. Byť zaľúbená je zvláštna fráza, akoby láska bola more alebo mesto, v ktorom sa dá byť. S priateľstvom alebo s nádejou sa to slovo nespája. Môžete byť iba zaľúbená. A chcela som mu povedať, že hoci som ešte nikdy nebola zaľúbená, vedela som, čo znamená niečo cítiť: nebyť tým len obklopená, ale preniknutá, presne ako keď moja stará mama hovorila, že Boh je vo všetkom. A chcela som mu vysvetliť, že vďaka predstave zaľúbenosti dokážem pomenovať niečo, čo som predtým nevedela opísať, lebo tomu dáva formu. Netušila som však, ako to vyjadriť nahlas...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Nájdu šťastie aj bez nej?

bavilo-ma-zit.jpg
Silný príbeh plný emócií.
Príbeh o rodine, o živote a smrti, o láske a vzťahoch. Je to príbeh o strate, vyliečení, nádeji a sile pohnúť sa ďalej.
Bavilo ma žiť.

Striedanie časových rovín aj rozprávačov dodáva knihe dynamiku. Autorka skvele vystihuje pocity postáv, ich vnútorné prežívanie dramatických udalostí. Do textu šikovne vplietla rady do života, hodnotenie vzťahov, pohľad na život a svet. A.Fabiaschiová núti premýšľať, ponoriť sa do príbehu.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

A zaľúbi sa doňho ešte viac...

pre-nu-vsetko.jpeg
Alexa Rileyová je pseudonym autorskej dvojice – Melissy Kingovej a Ley Robinsonovej. Obe sú vydaté, obe sú matky, majú rady futbal, šišky a sú posadnuté hrdinami románov. Spojila ich záľuba v čítaní a už od roku 2013 sú neprestajne v kontakte.
Pri písaní sa orientujú na lásku na prvý pohľad, na sladké aj pikantné ľúbostné príbehy so šťastným koncom, ale nie siahodlhé. Presne ako v novinke Pre ňu všetko. Doteraz napísali viac ako tridsať kníh.

 

Strach z lásky nás dokáže ochromiť...

takmer-definitivny-zoznam.jpg
Aj vy máte nejaké strach, však? Z maličkostí, zvierat, ľudí, výšok či vystupovania na verejnosti. A možno aj z lásky... Každý z nás má nejaké obavy a viac či menej ich ukrývame. Ak sa bojíme, neznamená to, že nie sme odvážni. Odvážni sme pokiaľ sa nášmu strachu odhodláme čeliť.

Kniha Krystal Sutherlandovej s názvom Takmer definitívny zoznam najhorších nočných môr hovorí o slabostiach, zaváhaniach či neistote svojich hrdinov. A zároveň nás vnára do neuveriteľného sveta, kde kohúty prinášajú šťastie a smrť miluje orchidey...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Milovaný nevlastný brat

milovany-nevlastny-brat.jpeg
Cez smrť prichádza život. Cez nenávisť prichádza láska. Všetko, čo sa udeje má zmysel...len ho možno v danej chvíli nevidíme. A nevnímame.

Život sa podobá prehádzaniu písmen v slove. Raz prináša ťažké chvíle, inokedy požehnané. Ide o uhol pohľadu.

Niečo môže spočiatku vyzerať ako nepríjemnosť, pokašlaná vec, dokonca tragédia...a vzápätí sa to môže zmeniť na milostný príbeh.

A napokon sa to stane nedokonalým, ale pôsobivým románom o láske...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Láska je to, čo všetci hľadáme

ta-hudba.jpg
​...jeho nasadenie začínalo prinášať ovocie. Dve nové zmluvy mal už vo vrecku a niekoľko ďalších bolo na spadnutie. Takže dôvod na šampanské sa našiel vždy. Vedel rozprúdiť zábavu a odľahčiť situáciu. Navyše sa nám zlepšovala finančná situácia. Znepokojovalo ma však, aký je on, čo mal vždy zdravú farbu, bledý. Pochudol a svaly, čo nabral pri práci na stavbách, sa na ňom navidmoči strácali. Pod očami už nemal kruhy, ale vačky! Zmenil sa, únava a vyčerpanie mu však dodávali charizmu a robili ho v mojich očiach príťažlivejším.

Večer sme sa v posteli zmohli na letmý bozk na ústa, na niečo viac sme nenašli silu. No aj na tom sme sa vedeli zasmiať a sľubovali sme si, že keď sa situácia upokojí, všetko si vynahradíme. Jednoducho sme boli šťastní, že sme spolu a že sme obaja súčasťou veľkého dobrodružstva...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Bohatstvo, luxus, intrigy. Vydrží tam za každú cenu!

papierova-princezna.jpg
​Môj najväčší talent, ak vôbec nejaký mám, nie je na tanec. Je to moja schopnosť veriť, že zajtrajšok bude lepší. Naozaj neviem, odkiaľ čerpám toľko optimizmu. Možno som ho zdedila po mame. Vsugerovala som si, že ak sa prenesiem ponad zlé skúsenosti alebo prežijem zlý deň, zajtrajšok bude lepší, jasnejší a prinesie niečo nové.

Stále v to verím. Verím, že na mňa kdesi čaká niečo dobré. Iba sa nesmiem vzdávať, kým nenadíde môj čas...

 
 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Jeden deň obyčajného tínedžera

najdlhsi-den.jpg
Ness je autor neuveriteľnej kvality a nepredvídateľnosti,“ napísal The Times a Bookseler dodáva: „S ľahkosťou vyrozprávaný portrét bohatého vnútorného života tínedžera.“

Najdlhší deň Adama T. je nový tragikomický a dojemný príbeh od populárneho autora Patricka Nessa, ktorý si môžete hneď teraz stiahnuť do mobilu alebo čítačky.
Je to príbeh o odvahe akceptovať samého seba a naplno žiť svoj život.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Láske sú všetky plány ukradnuté

mapa-ktora-vedie-k-tebe.jpg
„Romantické a nezabudnuteľné,“ napísal o tejto knihe svetoznámy Nicholas Sparks. Očarujúci román o láske, strate a o tom, že aj najlepšie premyslené plány dokáže život rozbiť na márne kúsky. A možno je to tak aj dobré...

Milé romantičky, pripravte sa na príbeh, pri ktorom sa bude vaše srdce topiť po kúskoch. Pripravte si vreckovky, pretože neudržíte slzy. Zažijete všetky emócie a budete si to vychutnávať. Nádherný príbeh o priateľstve a láske. O vernosti i nádeji. O tom, že hoci si niečo dokonale naplánujete, môže do vášho života vstúpiť ktosi, kto poprehadzuje všetky vaše priority a plány.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Príbeh, ktorý sa vás dotkne...

velke-malickosti.jpg
​Nie všetko, čomu musíme čeliť, môžeme aj zmeniť. Jednoducho to občas nejde. Ale ak sa tomu nepostavíme čelom, určite nič nezmeníme...

Jodi Pocoultová napísala majstrovský kúsok o stále večnej téme rasizmu, svedomia, nadradenosti a nedorozumení. Niekedy je až neuveriteľné, ako si dokážeme ubližovať. A niekedy je až neskutočné, ako dokážeme prekonávať ťažkosti a problémy, každý deň, krok za krokom.

 
 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Dojímavý príbeh o rodičovskej láske

klukata-cesta-za-stastim.jpg
​Po tom, ako ma nazval svojou drahou a miláčikom, bolo v telefóne počuť, že je zdrvený a nešťastný, no ja som ďalej verila, že to nakoniec spolu zmeníme. Keď sa stretneme a pozrieme si do očí, všetko do seba zapadne: život, umenie, dieťa, láska, písanie... na gauči je miesto pre všetkých! Vždy predsa veril v pluralizmus, či nie?

Pripomeniem mu, že sme tí istí milenci, čo zbožňovali prechádzky ruka v ruke, a že bol vášnivým účastníkom aktu (vedome nechráneného), ktorý spôsobil túto dilemu.

 
 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »