Choď na obsah Choď na menu
 


Súčasné

Príspevky

Klamári (E.Lockhartová)

klamari.jpg
Ich priateľstvo sa skončí katastrofou

Najlepšia young adult kniha na Amazone v máji 2014. Jedna z najhľadanejších kníh na knižnej sociálnej sieti Goodreads v roku 2014.
Teraz vyšli Klamári aj v slovenčine,  ako o nej povedal svetoznámy autor John Green: „Klamári sú absolútne nezabudnuteľní.“
Bestseller New York Times je moderný napínavý román pre mladých, ktorý je navyše finalistom Národného knižného ocenenia.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Vymyslela som si ťa (Francesca Zappia)

vymyslela-som-si-ta.jpg
Ako rozoznáte, čo je sen a čo skutočný život?

Stredoškoláčka Alex je schizofrenička a každý deň zvádza ťažký boj, aby rozoznala skutočnosť od halucinácie. Napriek ťažkému ochoreniu je Alex pevne odhodlaná zachovať si zdravý rozum a ísť na vysokú školu. Vernými spoločníkmi na jej neľahkej ceste sú fotoaparát, magická guľa a jej mladšia sestra Charlie, ktorá ako jediná pri nej stojí za každých okolností.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Ty, ja a tí druhí (Fionnaula Kearneyová)

ty-ja-a-ti-druhi.jpg
Hovorí sa, že všetky rodiny majú svoje tajomstvá.
Dobre ukryté tajomstvá.

Prvá kniha a okamžitý úspech. Svetový úspech. Ty, ja a tí druhí od Fionnauly Kearneyovej je neuveriteľne múdry, vtipný, citlivý príbeh, hoci miestami až neznesiteľne smutný. Práve preto ho oceňujú médiá, kritika a najmä čitatelia – dokáže vás vtiahnuť a vy ho prežijete od prvej strany po poslednú.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Veľké kúzlo (Elizabeth Gilbertová)

velke-kuzlo-sk-2d.jpg
Po Jedz, modli sa a miluj nový HIT

Je tu Veľké kúzlo od bestsellerovej autorky Elizabeth Gilbertovej, ktorú pozná celý svet vďaka hitu Jedz, modli sa a miluj. Novinka je jej vyznaním lásky k životu, umeniu a k literatúre.

Mimochodom, Jedz, modli sa a miluj vychádza v novom vydaní. Táto kniha sa ihneď po vydaní stala bestsellerom New York Times, bola predlohou úspešného filmu s Juliou Robertsovou v hlavnej úlohe a je Elizabethinou úprimnou spoveďou o láske, živote a umení. Myšlienky, ktoré rozoberá v knihe, prezentovala aj vo svojich prednáškach na konferenciách TED. Prvá z nich, z roku 2009, viac ako 10 miliónov zhliadnutí.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Nikdy viac (Abbi Glinesová)

nikdy-viac.jpg
Autorka viacerých bestsellerov pre mladých Abbi Glinesová je tu s novinkou Nikdy viac.

Tento rok jej v slovenčine už vyšla kniha Zájsť priďaleko a mala u slovenských čitateliek obrovský úspech. Ten má aj po celom svete - priaznivé kritiky jej románov sa objavili v najrešpektovanejších amerických periodikách, ako sú New York TimesUSA Today Wall Street Journal.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Chcel by som, aby ma niekto niekde čakal (Anna Gavalda)

gavalda.jpg
​Poznáte spisovateľku Annu Gavaldu? Sme si isté, že väčšina áno - Anna patrí medzi najznámejšie súčasné francúzske spisovateľky a nielen v krajine galského kohúta, ale aj vo svete dosahuje obrovské úspechy. Svojich fanúšikov si našla aj na Slovensku.

Možno tiež poznáte jej zbierku poviedok Chcel by som, aby ma niekto niekde čakal – je to jej literárny debut, ktorý vyšiel pôvodne v náklade 800 kusov v malom vydavateľstve. Neskôr sa však z nej predalo vyše 500 000 výtlačkov a bola preložená do viac ako 20 jazykov.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Šteklivá Alfa pokračuje. Je tu BETA

beta.jpg
„Brilantné a originálne čítanie, ktoré prekoná vaše očakávania, posúva hranice a nechýba mu napätie, dráma, akcia, erotika...jednoducho, udrží vás v strehu až do poslednej stránky,“ napísal blog-magazín Three Little Birds Book. Novinka Beta od Jasindy Wilder si vás získa a budete z nej absolútne unesené, sľubujú ďalšie médiá.
Beta je pokračovaním horúceho romantického príbehu Valentina Rotha a Kyrie St. Clairovej.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Keď ľúbiť, tak úprimne a zo srdca

 

vsetky-skvele-miesta.jpg
Novinka Všetky skvelé miesta je New York Times bestseller, na ktorý už predali filmové práva a hlavnú postavu si zahrá americká herečka Elle Fanning (známa z filmov Kúpili sme ZOO, či Zloba – Kráľovná čiernej mágie, kde si zahrala po boku Angeliny Jolie). 

Violet je roztlieskavačka. To je ONA. Po tragickej smrti svojej sestry sa za každý úsmev cíti vinná. Má pocit, že ju zrádza. Dala si ostrihať ofinu, aby sa ňu podobala a tvrdošijne nosí jej okuliare, hoci ju z nich bolia oči. Pri každej príležitosti sa odvoláva na  poľahčujúce okolnosti, lebo ešte nie je pripravená.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Operácia Popoluška (Hope Tarrová)

operacia-popoluska.jpg
Dokonalá žena a neznesiteľný chlap?

Redaktorka ženského časopisu Macie Grahamová vždy napíše svoj príbeh. Tentoraz si brúsi zuby na istú verejne známu osobnosť, príťažlivého, ale konzervatívne zmýšľajúceho Rossa Mannona. Keď Mannon skritizuje v rozhlasovom vysielaní jeden z Maciných odvážnych článkov, tá neváha a kuje pomstu neznesiteľnému Texasanovi.

 
 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

RECENZIA: Voľba (Nicholas Sparks)

volba.jpg
Travis Parker má všetko, čo muž potrebuje: dobré zamestnanie, oddaných priateľov či priateľky, dom na morskom pobreží malého mesta v Severnej Karolíne. Plným dúškom si užíva vymoženosti bezstarostného nezáväzného života – pestuje vodné športy a s kamarátmi pravidelne usporadúva obľúbené grilovačky – a drží sa presvedčenia, že vážnejší vzťah so ženou by jeho zabehaný životný štýl iba obmedzoval. 

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

RECENZIA: Čas odísť (Jodi Picoultová)

cas-odist.jpg
Go a ra motho, ga go lelwe.
Kde je podpora, niet žiaľu.

Príslovie v tswančine


Niekedy to môže byť naopak – stratená nájde hľadanú a hľadaná sa objaví pri stratenej, kým stratená hľadá nájdenú. Zamotané. Avšak platí, že kto hľadá, aj nájde. Ako v prípade mladej 13-ročnej Jenny Metcalfovej, ktorá svoj krátky život zasvätila hľadaniu stratenej matky.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Čítanie na pokračovanie: Jeden plus jeden (Jojo Moyesová)

jeden-plus-jeden.jpgOd autorky bestsellerov Predtým ako som ťa poznala, Posledný list od milenca, Strieborný záliv, či Dievča, ktoré si tu zanechal vychádza ďalšia lahôdka, ktorej podľahnete. Jeden plus jeden.

Jojo Moyesová je britská spisovateľka, ktorá po skončení štúdia desať rokov pôsobila v novinách The Independent. Od roku 2001 sa naplno venuje spisovateľskej tvorbe a robí dobre.
Je jednou z mála autoriek, ktoré dva razy získali za svoje knihy ocenenie Romantický román roka.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

RECENZIA: Zájsť priďaleko (Abbi Glinesová)

zajs-pridaleko.jpgNiekedy sa pravá láska objaví, až keď zájdeme priďaleko!

On je bohatý syn rockera.
Ona len nedávno prišla o mamu aj strechu nad hlavou.
Rush a Blaire

Blaire má len devätnásť, no prežila si svoje. Po matkinej smrti a splatení účtov za liečbu jej hrozí, že zostane na ulici. Preto potlačí hrdosť a s dvadsiatimi dolármi vo vrecku pricestuje za otcom na floridskú Rosemary Beach, aby ju na pár týždňov prichýlil. V luxusnom dome však nenájde muža, ktorý ju aj matku kedysi opustil, len jeho nevlastného syna Rusha. Od prvej chvíle je Blaire jasné, že medzi tamojšiu smotánku nezapadne, no ak nechce prespávať v aute, musí to vydržať, kým si nezarobí na vlastné bývanie.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

RECENZIA: Závislá od teba (Laurelin Paigeová)

zavisla-od-teba.jpg
Krásna Alayna Withersová vie, čo znamená prenasledovanie a zákazy približovania, ale to už aj s pomocou terapeutky azda prekonala. V ruke má novučičký vysokoškolský titul a premyslenú celú budúcnosť – získa lepšiu pozíciu v nočnom klube, kde pracuje, a vyhne sa každému mužovi, ktorý by mohol spustiť jej obsedantnú poruchu. Dokonalý plán! Alayna však vôbec nerátala s Hudsonom Pierceom, novým majiteľom klubu. Je inteligentný, bohatý a neuveriteľný fešák – presne typ muža, od ktorého by sa mala držať čo najďalej, ak sa chce vyhnúť prízrakom z minulosti. 

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

RECENZIA: Veľké malé klamstvá (Liane Moriartyová)

velke-male-klamstva.jpg
Jane je slobodná matka, ktorá sa prisťahovala na Pirriweeský polostrov, aby zmenila prostredie. Aspoň tak to všetkým tvrdí. Hneď sa spriatelí s matkami ďalších detí, ktoré vyzerajú na prvý pohľad ako zbohatlícke paničky z predmestia.. No aj ony ukrývajú tajomstvá, ktoré by nemali byť odhalené a keby sa dostali na verejnosť, zničili by ich perfektný imidž.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Aké je to v nebi? (Concetta Bertoldi)

ake-je-to-v-nebi-sk-2d.jpg
Concetta Bertoldi sa živí ako médium. Spolupracuje s britskou kráľovskou rodinou, svetovými celebritami či politikmi. Vystupovala v rôznych televíznych reláciách, písal o nej časopis Time. Ľuďom pomáha zmierniť zármutok za svojimi zosnulými blízkymi. Na jej služby sa čaká dva roky. Teraz jej vyšla nová kniha, ktorá vás rozhodne zaujme.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Šťastní ľudia čítajú a pijú kávu

stastni-ludia.jpg
...ale čo ak nepatríte práve medzi tých šťastných? Každý predsa máme svoj vlastný vnútorný svet a svoje trápenia. Nie vždy vidíme pod povrch, nedokážeme si predstaviť, čím ten druhý prešiel a prečo koná tak ako koná. Niekto sa s tým vnútorným trápením dokáže vysporiadať skôr, iný neskôr, no vždy je nádej.
Nádej na nový život. Na spravenie zlomeného srdca. Na fungovanie v lepšom svete, ktorý si zaslúžime...

Začítajte sa do citlivého a silného príbehu Šťastní ľudia čítajú a pijú kávu.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

RECENZIA: Čierne klamstvá (Alessandra Torreová)

cierne-klamstva.jpg
Miliardár Brant vystriedal stovky žien, milenky si uňho doslova podávali kľučku. Žiadnu však nikdy nemiloval, až Layanu, krásku s miliónmi na konte. Vášnivé stretnutia plné pikantného sexu postupne prerastú do lásky a čoskoro Layanu prekvapí ponuka na sobáš. Hoci Branta ľúbi a v myšlienkach už neraz plánovala ich spoločnú budúcnosť, ponuku odmietne. Dôvodom je Lee, presný opak uhladeného boháča. Lee nestojí o nežnosti, je drsný, bezohľadný a v posteli dokáže divy.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Voľba (Nicholas Sparks)

volba.jpg
Milujeme Nicholasa Sparksa. Patrí medzi najobľúbenejších svetových autorov – píše o láske, priateľstve, o nehe i túžbach, no jeho knihy nie sú presladené.
Určite vás chytí aj tá najnovšia!

Ako ďaleko by mal človek zájsť v mene pravej lásky? pýta sa autor bestsellerov Nicholas Sparks v novinke Voľba. Autor sfilmovaných bestsellerov Správa vo fľaši, Noci v Rodanthe, Milý John dodáva, že „niekedy to znamená klamať...“

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

RECENZIA: Priateľky z mokrej štvrte

priatelky-z-mokrej-stvrte.jpg
Každý sme iný. A prečo by sme mali byť všetci rovnakí? Ľudia si o sebe myslia, že sú jedineční, ale v podstate záleží len na tom, z akého uhla pohľadu sa pozeráme.

Úspešná realitná maklérka pozná do detailov všetkých obyvateľov Wendoveru. Je zásobovaná informáciami všetkého druhu a nesmierne ju baví strkať nos do života druhých ľudí. Po návrate z alkoholického liečenia, do ktorého ju násilne intervenovali jej dve dcéry, žije podnikateľka medzi dvomi svetmi. Cez deň pracuje, podporuje charitatívne spolky, stretáva sa so svojimi priateľmi a večery trávi sama doma so svojou tajnou rozkošou. 

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Tri ženy. Najlepšie kamarátky. A tisíce lží

velke-male-klamstva.jpg
Liane Moriartyová je austrálska spisovateľka, ktorá najväčšie úspechy dosiahla v zahraničí, vrátane Slovenska. Jej Manželovo tajomstvo sa u nás stalo bestsellerom, nasledovali knihy Prečo sme sa vlastne rozišli? a Zaľúbená hypnotizérka.

Teraz prichádza s ďalšou novinkou, ktorá poteší jej stále rastúci počet slovenských čitateľov. Veľké malé klamstvá je pútavá výpoveď o exmanželoch a druhých manželkách, o matkách a dcérach, škandáloch na školských dvoroch a nebezpečných malých klamstvách, ktoré si hovoríme, aby sme prežili.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

RECENZIA: O dievčatku, ktoré prehltlo oblak

o-dievcatku.jpg
​Letecký dispečer na francúzskom letisku Orly, pán Leo Oné, si jedného dňa vypočuje zvláštnu prosbu od mladej a šarmantnej poštárky Providencie. Príde za ním do kontrolnej veže v plavkách a chcela by letieť do Maroka.

Odhliadnuc od toho, že ide o poriadne bizarnú situáciu, má to ešte ďalší háčik: všetky lety sú pozastavené, pretože sa zobudila islandská sopka a oblak sopečného popola, ktorý zasiahol Európu, môže spôsobiť leteckú katastrofu.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Polámané krídla (Zuzana Široká)

polamane-kridla.jpg
Toto je príbeh o sile ženského priateľstva. O hľadaní lásky, domácom násilí a malých zázrakoch všedného dňa. Keď dočítate novú knižku Zuzany Širokej, možno ju darujete svojej najlepšej kamoške. Prečo? Prečítajte si ju a uvidíte!

Zuzana Široká patrí medzi najpredávanejšie slovenské autorky, či už to boli Tiene bieleho orgovánu, alebo Šťastie na mňa spadlo z neba.
Teraz nám rozpráva príbeh Polámané krídla.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Čas odísť (Jodi Picoultová)

cas-odist.jpg
Picoultovej nový príbeh je o láske k rodičom, k matke. Jenna dobre vie, ako ju mama milovala. Vie, že by ju neopustila. A nebude mať pokoj, pokým nezistí pravdu. Čo sa stalo tej osudnej noci? Jodi Picoultová vystavala neuveriteľne silný príbeh o odhodlaní dievčaťa, ktoré túži odhaliť pravdu...aj za cenu, že bude šokujúca a zmení jej život.

V slovenčine vychádza novinka Čas odísť od Jodi Picoultovej. 

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

RECENZIA: Kam zmizla (Gayle Formanová)

kam-zmizla.jpg
Pokiaľ ste si po dočítaní Ak zostanem predstavili pre Miu a Adama jednoduchú krásnu budúcnosť, môže sa stať, že budete z Kam zmizla trochu rozčarovaní. Keď som sa prvýkrát pustila do čítania, mala som z knihy nepríjemný pocit. S odstupom času som sa k nej však vrátila pripravená prijať príbeh taký, aký je, a stálo to za to.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 1

Vstúpte do Školy noci. Posledný raz...

vykupena_skolanoci12.jpg
Áno, všetko sa začalo pred piatimi rokmi. Vtedy odštartovala na Slovensku svetoznáma upírska séria Škola noci. Najskôr Označená, potom Zradená, Vyvolená, Neskrotená...celkovo 11 častí a teraz je tu záverečný 12.diel s názvom Vykúpená

Upíri sú ako supermani. Sú supernádherní. Supertalentovaní. A majú super schopnosti.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Dokázali by ste žiť so zlomeným srdcom?

stracame-sa-v-sebe.jpg
Láska bolí.
Najmä keď o ňu prídete. 

Kým nebudete milovať naozaj z celého srdca, nezistíte, aké je to mať zlomené srdce. A keď vám potom životná láska prekĺzne pomedzi prsty, nedokážete sa nadýchnuť, prehovoriť, tešiť sa zo života. Pozerať sa na život okolo normálnymi očami...

Vedeli by ste žiť so zlomeným srdcom? 

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Kam si zmizla? Zničila si ma...

kam-zmizla.jpg
Kniha Kam zmizla sa stala Najlepšou knihou mesiaca apríl 2011 na Amazone. „Gayle Formanová opäť ukazuje svoj nesmierny talent pre vykreslenie zložitých postáv, ktoré čelia nemožným rozhodnutiam a potom musia niesť následky,“ píše sa na Amazone.

Žiada sa mi povedať toľko vecí.
Kam si zmizla? Myslíš na mňa vôbec? Zničila si ma...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Kto vraždil v ten magický večer?!

cudakova-dcera.jpg
Kate Mossová je autorkou viacerých svetových bestsellerov ako Labyrint, Hrobka, či Citadela. V najnovšom románe Čudákova dcéra sa vracia do rodného Sussexu a ponúka mrazivý pohľad do jeho záhadnej, krvavej a romantickej minulosti. Píše sa rok 1912 a v oblasti sa odohrala séria brutálnych vrážd...

Hrôzostrašné tajomstvo ukryté v zábleskoch spomienok.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Čierne klamstvá

cierne-klamstva.jpg
Čierne klamstvá je pikantný príbeh o žene a dvoch mužoch. O tom, keď klamete, kradnete a podvádzate kvôli milovanému...

Miliardár a počítačový génius Brant vystriedal stovky žien, milenky si uňho doslova podávali kľučku. Žiadnu však nikdy nemiloval, až kým ju nestretol...
Layana je kráska s miliónmi na konte. Vyrástla obklopená luxusom a hoci životným štýlom svojich rodičov pohŕda, dostala sa na rovnakú cestu snobského stereotypu. Až kým nestretla jeho, pretože jej obrátil život naruby...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »