Choď na obsah Choď na menu
 


Súčasné

Príspevky

Hriešne bohatý. 1.diel novej série HRIECH

hriesne-bohaty.jpg
Hriešne bohatý je napínavý, zvodný a lahodne návykový príbeh, ktorý vám vlezie pod kožu. Príbeh o dvoch nádherných ľuďoch a prekonávaní prekážok, ktoré sa objavujú takmer na každom kroku. Príbeh, ktorý si zamilujete a budete netrpezlivo čakať na druhý diel série novej série Hriech.  

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Toto je môj zajačik. Milenec, partner a spriaznená duša

zajacik.jpg
Existuje teória, že krásni ľudia majú ľahší život. Možno je to pravda. Na Jakuba to v tomto prípade platilo stopercentne. Jeho oslnivá fyzická stránka ma odzbrojovala, pôsobil na mňa ako magnet. To bol jeden z dôvodov, prečo som nedokázala byť nekompromisná. A druhý dôvod vyznie ako úplná kravina: okrem toho, že bol mojím partnerom, mi nahrádzal aj dieťa. Rada som sa oňho starala, robilo mi potešenie variť preňho, kupovať mu oblečenie a pomáhať mu v kaviarni. To sme my ženy. Keď sa nenaplní naša materinská podstata, občas si to kompenzujeme inde. Šťastný to človek, objekt našej lásky!

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Babská jazda. Päť kamošiek na výlete v Paríži

babska-jazda.jpg
Nuž, asi na tom niečo bude, že život sa začína po sedemdesiatke :-) Dokazuje to aj tento zábavný román o kamoškách, ktoré si chcú užiť život a vyrazia na šialený záťah. Babská jazda s podtitulom Ešte to nebalíme...odkazujú babičky. Päť dám...no, nazvime to „v najlepších rokoch“, rôzne životy a osudy, odlišné pohľady na svet, ale spoločná chuť do života. Veď čo ak tie najkrajšie chvíle svojho života máme ešte len pred sebou?

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Splní 13 úloh, aby konečne začala lepšie žiť?

takmer-uplne-normalna.jpg
„Takmer som pre tú traumu zabudol, že niečo pre teba mám.“ Zalistoval v papieroch a vytiahol jeden celý popísaný hrozným písmom.
„Čo je to?“ chcela som vedieť.
Zoznam, na ktorom bolo 13 bodov...
„To všetko ti v živote chýba, ako si sa vyjadrila, tak prečo to neskúsiť? Číslo šesť už môžeme vyškrtnúť, lebo sme to práve urobili.“

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Domov slávnych spisovateľov

domov-slavnych-spisovatelov.jpg
Predstavte si luxusný penzión, do ktorého sa utiahli slávni a obľúbení spisovatelia. No nepozreli by ste sa doň tiež? Nechceli by ste ho navštíviť?
Splní vám to – aspoň fiktívne, cez čarovný príbeh o sile lásky a literatúry – kniha Domov slávnych spisovateľov.
Je to miesto, kde sa ľuďom vracia chuť žiť, kde starí mladnú, chorí sa uzdravujú a kde je možné všetko…

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Všetkým ženám, ktoré znovu ožili...

nesputana.jpg
Nespútaná je skutočný príbeh Glennon, ktorá dlho žila v klietke, spútaná a neslobodná, pretože sa prispôsobovala ostatným a celému svetu. No jedného dňa prišiel zlom a ona už nechcela robiť všetko len pre iných. Pre všetkých, len nie pre seba. A tak začala žiť...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Išla na koniec sveta, aby našla samu seba...

posledny-let.jpg
Posledný let je NAJ kniha augusta 2020 v Amazone. „Vyčistite si svoje kalendáre a diáre, a pripravte sa na brilantné čítanie,“ radí Amazon. Je to neuveriteľne úprimný, pravdivý a intímny príbeh, v ktorom nechýbajú krásne opisy prírody, ale tiež úžasné meditácie.

Rozprávanie o žene, ktorá ide na koniec sveta, aby našla samu seba...a sledovala poslednú migráciu arktických vtákov, ktoré každoročne cestujú od póla k pólu.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Americká zem. Matka a syn na zdrvujúcom úteku

americka-zem.jpg
Neskutočná výpoveď, ktorá sa vám dostane pod kožu a budete ju hltať stranu za stranou. Strhujúci príbeh matky a syna na úteku pred mexickým drogovým kartelom, ktorý otvára oči aj srdcia čitateľov na celom svete.
Americká zem je vzrušujúca a dojímavá kniha o rodičovskej láske, aj ľudskej nádeji.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Romantický triler Dokonalá lesť (Sandra Brown)

dokonala-lest.jpg
Sandra Brown je obľúbená autorka svetových bestsellerov. Tisíce fanúšikov si už získala aj na Slovensku, kde jej za posledné dva roky vyšli hity Krvavé spomienky, Zrada a Voľný pád.

Aj vo svojom najnovšom psychologickom trileri majstrovsky spája mrazivé napätie a zakázanú vášeň. 
Je tu Dokonalá lesť.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

After s bonusovou kapitolou. Príbeh Tessy a Hardina pokračuje

after-slub.jpg
Nové vydanie After Sľub prináša nielen filmovú obálku, ale predovšetkým bonusovú kapitolu, ktorú Anna Todd dopísala špeciálne pre svojich čitateľov pri príležitosti filmového vydania. Je to vlastne jej malé poďakovanie všetkým fanúšikom série After.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Road novela Krátky list na dlhú rozlúčku

kratky-list-na-dlhu-rozlucku.jpg
Peter Handke patrí k najúspešnejším nemeckým spisovateľom povojnovej generácie. Uznala to aj Švédska akadémia, keď mu v roku 2019 udelila Nobelovu cenu za literatúru. Handke je rebel, provokatér, ale aj výnimočný pozorovateľ, ktorý vidí aj to, čo ostatným zostáva skryté. Aj najmenším detailom pripisuje obrovskú dôležitosť.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Vie, ako si u žien zvýšiť SKÓRE!

skore.jpg
Pred príchodom na Briarskú som sa nazdával, že viem, čo znamená byť magnetom na pipky, ale za posledné tri roky som zistil, že som ešte žiadanejší, než som predpokladal. Čím som starší, tým viac po mne ženy prahnú. Preto ma neprekvapilo, keď sa na mňa Allie včera v noci vrhla. Čakal som to od chvíle, ako ma informovala, že mám „dokonalé bradavky“.
Ale znechutenie v jej tvári, keď sa zobudila v mojej posteli?
To bola pre mňa novinka...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Je nešťastná, vystresovaná a zabudla na vlastné želania

navrat-do-kaviarne.jpg
Váš život nie je omyl, náhoda ani číra zhoda okolností. Ste tu z akéhosi dôvodu, inak by ste tu neboli. A aj keď sa občas zdá, že ste beznádejne stratení a nikdy sa z toho nedostanete, vždy sa nájde pomoc.
„V Návrate do Kaviarne na konci sveta sa Johnovi Streleckému opäť podarilo rozvinúť komornú spirituálnu hru s nádhernou kulisou havajskej prírody v pozadí,“ napísal Spuren Winter.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Pohodová komédia Naše milované nevesty

nase-milovane-nevesty.jpg
Starého psa novým kúskom nenaučíte. A pokiaľ ide o chlapa, tak tam je to ešte horšie. Môžete sa snažiť akokoľvek. Nejedna žena by si zaslúžila metál...
Naše milované nevesty je príjemná rodinná komédia, v ktorej sa nájde nejeden z nás. Napísala ju úspešná francúzska autorka Aurélie Valognes.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Príbeh o neuveriteľnej sile lásky

vcelar.jpg
Uprostred katastrofy našli lásku. Uprostred temnoty našli odvahu. Uprostred vojny našli nádej.
Včelár z Aleppa je silný román, ktorý nám približuje pravdivý strastiplný príbeh migrantov. Museli utiecť, aby si zachránili holý život. Nežný vzťah manželov Nuriho a Afry, ktorí vytrhnutí z koreňov, bezradní, zúfalí a zúbožení skončili v chladnom Anglicku, dojíma čitateľa k slzám...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Príbeh o sile a nádhere priateľstva

kniha-chlapec.jpg
​„Táto kniha je pre každého, či má osemdesiat alebo osem – sám sa občas cítim tak i tak. Bol by som rád, keby ste sa do nej mohli začítať hocikde a hocikedy. Začať uprostred, ak chcete. Zapisovať si do nej, ohýbať rohy a poriadne ju obchytať.“

A verte, že sa oplatí. Že vám táto knižka pohladí srdiečko a nebudete sa jej chcieť vzdať...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Vi Keelandová a jej šteklivá romanca Nemali by sme

nemali-by-sme.jpg
Nezaslúžil som si, aby ma milovala taká úžasná žena ako Annalise.
Nezaslúžil som si Sophiinu lásku.
Nezaslúžil som si ani Lucasovu lásku.
Napriek tomu ma mal rád. A ja som bol sebecký a prijal som ju.
Myšlienky sa mi v hlave neusporiadane rojili.
Annalise ku mne niečo cítila, tušil som to kdesi v hĺbke svojho čierneho srdca.
Ale ja som neurobil nič, aby som jej ukázal, čo cítim ja.
Musím jej to povedať, musím jej to ukázať.
Jej idiotský bývalý jej roky hovoril jedno a robil druhé. Ak mám dostať šancu o ňu zabojovať, musím jej ukázať, že sú to viac ako len slová.
Len som dúfal, že nie je prineskoro.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Tri ženy. Pravdivé príbehy a osudy

tri-zeny.jpg
Neuveriteľná kniha, ktorá vás zaskočí, prekvapí, možno šokuje, ale určite vás prinúti zamyslieť sa nad osudmi žien. Aj nad tým svojím. Naozaj žijete šťastný, spokojný a hodnotný život? Možno aj ten váš príbeh ukrýva nešťastie, smútok, nebodaj ponižovanie... prečítajte si novinku Tri ženy od Lisy Taddeo. Kniha, akú ste už dlho nečítali.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Nevinné ženy. Alebo skutočné vrahyne?!

nevinne-zeny.jpg
Novinka Nevinné ženy je inteligentný príbeh o vzťahoch, minulých i súčasných konfliktoch, o sprisahaní. Nebudete sa vedieť od neho odtrhnúť...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Séria o Royalovcoch pokračuje novinkou Padlý dedič

padly-dedic.jpg
Myslím, že Hartley ma tak zaujala, lebo sa nudím. V Astore vídavam posledné tri roky stále tie isté tváre. Napríklad Felicity Worthingtonovú poznám už od plienok. Už vtedy bola otravná. Škola je nudná. Ani pani Mannová ma už ničomu nepriučí. Nemám najlepšie známky na svete, ale za to môžu triviálne osnovy. Pri testovaní lietadiel mi dobré známky aj tak nepomôžu. Stačí, že viem, čo robím. A to teda viem. Len sa mi to teraz nechce ukazovať.
​Hartley je príjemné rozptýlenie. Skladačka, ktorej dieliky do seba nezapadajú. A ak mám byť úprimný, som dobrá partia. Mala by šťastie, keby so mnou mohla byť. Takže by som to vážne nemal nechať tak. Už len kvôli nej.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Utiekla som pred dokonalým chlapom!

mame-iba-dnesok.jpg
Corinne Michaelsová je autorka bestsellerov podľa New York Times, USA Today a Wall Street Journal. Jej postavy často prežívajú hlboký žiaľ, bojujú s mnohými nepriaznivými životnými okolnosťami a napokon nachádzajú riešenia svojich trápení. Príbehy sú plné emócií, humoru, a, samozrejme, lásky. A presne taká je aj kniha Máme iba dnešok.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Moje srdce a život už nikdy nebudú rovnaké (After 5 - Pred nami)

after-pred-nami.jpg
​Mal ju, stratil ju, a potom ju v priebehu ďalších mesiacov znovu mal. No stále to nechápal. Miloval ju. Jeho láska k nej žiarila silnejšie než akákoľvek hviezda a on bol ochotný zvýrazniť pasáže v tisíckach jej obľúbených kníh, len aby jej to dokázal. Dala mu všetko a on sa prizeral, ako sa doňho zaľúbila, a dúfal, že dokáže prestať spôsobovať sklamanie. Jej viera v neho ho nútila byť lepším. Chcel jej dokázať, že má pravdu, a všetci ostatní sa mýlia. Vďaka nej živil v sebe nádej, ktorú predtým nepoznal. Ani netušil, že niečo také existuje...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Telefonát, akého sa bojí každý rodič...

noc-ked-som-spadla.jpg
„Spomenula som si, ako som mala ruky väčšie ako jej drobné telíčko, ako dobre mi zapadla do náručia, ako ma zaplavovala láska už len pri pohľade na ňu. Vraví sa, že čas letí, ale toto prešlo naozaj len ako žmurknutie. Každá sekunda medzi jej narodením a touto chvíľou preletela ako víchor....“

Abi Knightovú nadránom vytrhne zo spánku telefonát, akého sa desí každý rodič... 

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Dve ženy a záhada ich rodného mesta

zuctovanie.jpg
​„Wrightovej sa podarilo napísať fascinujúci román,“ tvrdí časopis Christian Market. Na počiatku vzniku tejto skvelej knihy bola myšlienka – v meste, kde každý tak veľmi utajuje všetky hriechy, by sa mala stať nejaká búrlivá udalosť...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Čo keby vám zostalo len 99 dní života?

99-dni-s-tebou.jpg
​Vek dvadsaťsedem rokov sa nezdá ničím výnimočný. Nepredstavuje významný medzník. Nie je to ani okrúhle číslo. Aj napriek tomu som na tento rok čakal celý svoj život. Na rok, v ktorom zomriem.
Zvláštne, keď človek dokáže s absolútnou istotou povedať, že pozná svoj dátum spotreby. A to najmä vtedy, ak ho o ňom presvedčil hlúpy sen, čo sa mu stále vracia. Lenže mne sa sníval tak často, že už to musí byť pravda. Stojím na prahu svojho posledného roka a nedokážem s tým nič urobiť, ostáva mi len prežiť každý deň tak, akoby bol môj posledný...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Herečka a speváčka Zuzka Haasová vydala novú knižku

cirkus-romana.jpg
Zuzana Haasová so sestrou Ivetou spolupracujú dlhé roky v Divadle Haaf. Zuzka píše divadelné hry a Iveta robí kostýmy. Ich nová spoločná knižka pre deti Cirkus Romána súvisí s týmto divadlom, najmä z tej vizuálnej stránky. Zuzana jedného dňa povedala Ivete: „Kresliť vieš, tak mi nakreslíš knihu.“
A tak Iveta začala maľovať, strihala a lepila a vznikal tvorivý proces, do ktorého zapojili aj ich deti.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Sedem manželov a extravagantný život hereckej legendy

sedem-manzelov.jpg
Raz som sa Evelyn opýtala, či sa jej ten počet vlastných sobášov nezdá extravagantný.
„Vám neprekáža, že sa vaši manželia stali tvárami tituliek a spomínali sa tak často, až takmer zatienili vašu prácu i vás samu?“ opýtala som sa. „Ak príde na vás reč, každý začne hovoriť o vašich manželoch, nie o Evelyn Hugovej.“
Odpoveď, ktorú som dostala, presne vyjadruje pravú Evelyn.

Nie,“ usmiala sa, „pretože sú to iba manželia. Ale ja som Evelyn Hugo. A som si istá, že až sa o mne ľudia dozvedia pravdu, oveľa väčšmi ich bude zaujímať moja  manželka.“

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Mary Kubica, americká Slovenka a jej úspešný psychotriler

dobre-dievca.jpg
Dobré dievča je vynikajúci psychologický triler, ktorý napísal americká autorka so slovenskými koreňmi Mary Kubica. Bol to jej debut, no rýchlo sa stal bestsellerom, predalo sa z neho viac ako milión výtlačkov a preložili ho do mnohých jazykov.

„Som nadšený, že som si tento výnimočný psychologický román prečítal. Napätie od začiatku do konca a potom šokujúci, absolútne neočakávaný záver. Už teraz viem, koľkým mojim kamarátom, ktorí milujú trilery, ho na Vianoce podarujem,“ pochvaľuje si herec Vlado Kobielsky.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Iba láska občas proste nestačí...

matkino-tajomstvo-kniha.jpg
​Jeho hlas mi je skoro taký blízky ako môj. Chodili sme spolu od vysokej školy a manželia sme osem rokov. Poznám všetky odtiene jeho prejavu aj ich význam. Stačí mi aj krátky pozdrav, aby som vedela, že práve zíza na počítač a telefón drží medzi uchom a krkom. Je neskoro popoludní, takže zrejme má už aspoň piatu šálku kávy. Počas štúdia práva sa svoj zlozvyk usiloval zredukovať a aj sa mu to podarilo. Ibaže kým sa z neho stal spoločník najväčšej firmy v New Yorku, zvýšil denný príjem na šesť až osem šálok.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Po Sľúbenej a Zakázanej prichádza Odhalená

odhalena.jpg
„Sľúb mi, že ma nikdy neopustíš.“
„Sľubujem,“ odvetil bez zaváhania. A predsa sa mi zazdalo, že to nestačí. Nebola som si istá, čím by ma ešte presvedčil. Možno opätovaním mojej lásky. Stále váhal a to sa mi nepáčilo. Ustavične som sa bála, že ma zasa opustí, hoci proti svojej vôli.
„Chcem to mať na papieri,“ vyhŕkla som. „Nejaký právny dokument ako dôkaz, že ma nikdy neopustíš.“ Bože, kolosálna hlúposť. Zvesila som plecia. „To vyznelo hrozne.“
„To teda hej!“ Zakašľal a od prekvapenia takmer padol na zadok. Možno som to nemyslela doslova, ale jeho neskrývané znechutenie ma ovalilo ako facka.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »