Choď na obsah Choď na menu
 


Je nešťastná, vystresovaná a zabudla na vlastné želania

navrat-do-kaviarne.jpg
Váš život nie je omyl, náhoda ani číra zhoda okolností. Ste tu z akéhosi dôvodu, inak by ste tu neboli. A aj keď sa občas zdá, že ste beznádejne stratení a nikdy sa z toho nedostanete, vždy sa nájde pomoc.
„V Návrate do Kaviarne na konci sveta sa Johnovi Streleckému opäť podarilo rozvinúť komornú spirituálnu hru s nádhernou kulisou havajskej prírody v pozadí,“ napísal Spuren Winter.

Nájsť odpovede na jednoduché otázky je občas to najťažšie na svete. Je však dobré, ak nám správnu cestu a inšpiráciu ukazujú iní. Možno z iného pohľadu, inej zaujímavejšej perspektívy, čo nám napokon umožní pozrieť sa na seba v novom svetle...
Presne taká je útla knižka Návrat do kaviarne na konci sveta.  

 

Všetko sa to začalo pred desiatimi rokmi, keď manažér John zablúdil do Kaviarne na konci sveta. Zišiel z cesty a chcel si len vypiť kávu. V útulnej kaviarničke našiel na jedálnom lístku tri nezvyčajné otázky: Prečo si tu? Bojíš sa smrti? Vedieš naplnený život?
A tieto otázky mu načisto zmenili život.

Na potulkách po Havaji znovu narazil na známu kaviarničku. Tí istí majitelia, len iné vystresované osadenstvo. John sa opäť zastaví a spolu s ním si užívame domácku a prekrásnu atmosféru na pobreží Havaja, nové príbehy a nové podnety, ktoré nám prenikajú priamo do duše a sú nesmierne dôležité pre správny výber cesty životom.

V kaviarni je aj nešťastná Jessica. Od rána do večera je uväznená v stresujúcom zamestnaní, robí všetko, čo ľudia od nej očakávajú, a pritom zabúda na vlastné ciele a želania. John sa stane jej mentorom a pomôže jej rozpamätať sa na to, čo má pre ňu skutočne význam.

 

„Slzy sú drahocenné znamenie.
Naznačujú, že čosi považujeme za dôležité.“

 

Návrat do kaviarne na konci sveta – presne ako prvá kniha Kaviareň na konci sveta – vás do ničoho nenúti, nevnucuje vám čosi, len vás pozýva na prechádzku, ktorá vám môže veľa odovzdať.

Autor knihy John Strelecky má na konte viaceré motivačné knihy, workshopy a prednášky, ktoré pomáhajú ľuďom zistiť, kto vlastne sú a čo chcú v živote dosiahnuť.
V Nemecku, Holandsku, Francúzsku a vo Švajčiarsku založil klub John Strelecky & Friends, ktorý ponúka tréningy a koučing hľadania zmyslu života.