Choď na obsah Choď na menu
 


Znesie pravá láska neodhalené tajomstvá?

jedine-tvoja.jpg
Venujeme silným ženám.
Dovoľte mužovi, aby vás miloval presne takú, aká ste.

Takéto venovanie si zvolila Alexa Rileyová, ktorú tvoria dve skúsené autorky. Obe sú vydaté, obe sú matky, majú rady futbal, šišky a sú posadnuté hrdinami románov :-) Spojila ich záľuba v čítaní a už od roku 2013 sú neprestajne v kontakte. Pri písaní sa sústredia na lásku na prvý pohľad, na sladké aj pikantné ľúbostné príbehy so šťastným koncom, ale nie siahodlhé.
Aby sa dobre čítali. Aby vás vtiahli a nepustili do poslednej strany. Doteraz to vyskúšali na vyše 30 knihách a majú obrovský úspech po celom svete. V slovenčine vyšla zatiaľ kniha Pre ňu všetko a teraz je vonku aj novinka Jedine tvoja. Voľné pokračovanie, ktoré si môžete hneď teraz stiahnuť a čítať.

 

Mallory a Miles si naplno užívajú svoju lásku a chystajú zásnuby.
Paige, Mallorina priateľka a Milesova nevlastná sestra, prežila ťažké detstvo aj mladosť. Vyrastala v chudobe a na vlastné oči videla, čo jej otec urobil matke. Z tohto otrasného zážitku sa nikdy nespamätala a prenasleduje ju celý život. Zároveň túži po pomste. Vtedy sa otcovi nedokázala postaviť, no teraz je odhodlaná ju vykonať za každú cenu. Aj napriek tomu, že stretla muža, ktorého obdivuje a ktorý ju nečakane silno priťahuje.

 

Strčí mi ruky pod tričko a putuje po stehnách. Pomalšie, ako by som očakávala, je to trpko-sladké mučenie. Tlačím sa k nemu, lebo vyžadujem viac. Chcem cítiť jeho ruku medzi nohami. Stoná mi do úst, prehĺbi bozk a láska ma jazykom. Telo má stále napnuté a ja potrebujem, aby sa uvoľnil.
Zrazu sa odtiahne a pokúša sa sadnúť si, ale ja hľadám jeho ústa. Predstavujem si ich na svojich. Je mi jedno, či potrebujem kyslík. Túžim sa s ním bozkávať naveky, nech táto chvíľa trvá večnosť.

 

Ryanovi, prezývanému aj Kapitán, Paige dávno padla do oka. Poznajú sa už dlho, lebo Paige chodila s Mallory na vysokú školu. Ryan však nevie, ako sa k nej ešte viac priblížiť. Keďže je vedúcim bezpečnostného oddelenia v spoločnosti Osbourne a Paigeiným šéfom, nie je preňho problém dozvedieť sa viac o jej minulosti ani predvídať jej ďalšie konanie.

Toto tajomstvo ich spojí, ale dostane šancu aj láska? Napokon aj Ryan má čo skrývať. Pravá láska však nedovolí, aby tajomstvá zostali neodhalené. Ale je pomsta naozaj to, čo robí ľudí šťastnými?

 

Prečítajte si prvé strany novinky Jedine tvoja:

Pred šiestimi rokmi

Na kovovej stoličke sa sedí dosť nepohodlne. Trpia najmä nohy. Kiežby som sa mohol aspoň oprieť o stenu, ale povedali mi, že toto miesto mi nepatrí. Takže pokojne sedím a snažím sa pravidelne dýchať. Občas prejdem nenápadne očami po okolí. Dnes mám jeden cieľ, priblížiť sa čo najbližšie k mužovi, s ktorým sa mám stretnúť. Dostať sa ďalej ako doteraz, ale nie som si istý, že to až tak chcem. Možno ma to zavedie inam, ako som pripravený.
Sme v zadnej časti reštaurácie na Manhattane a máme tu súkromie. Pri vzdialenej stene tesne pri východe sedia dvaja muži a dvaja za mnou strážia vchod, kadiaľ som prišiel. Obaja sú svalnatí, ale dali by sa ľahko zvládnuť. Sú príliš hlúpi, aby predvídali, čo sa stane. Rovno predo mnou stoja malý kovový stolík a stolička. Začujem za sebou cvaknutie. Dvere sa otvoria a ktosi vchádza. Už stý raz si hovorím, kiežby som mal so sebou zbraň. Cítim sa bez nej ako nahý. Viem, že by som sa dokázal ubrániť aj bez nej, ale mám lepší pocit, keď vnímam jej váhu. Často sa stáva, že keď ju niekto zazrie, celá situácia sa okamžite zmení. Vzali mi ju však, keď som vošiel dnu, takže teraz si musím poradiť bez nej.
Muž, ktorý vošiel, si sadne k stolu a nahne sa dopredu. Má na sebe drahý oblek, asi šitý na mieru. Ďalší návštevníci okolo neho sú oblečení podobne vrátane mňa. V tejto práci si ľudia všímajú človeka. Platí to aj u tohto muža. Peniaze preňho znamenajú všetko. Peniaze a moc.
Položí medzi nás na stôl veľkú hnedú obálku a na ňu ruku. Drží ju tam a pozerá sa na mňa, prebodáva ma zafírovomodrými očami, ako keby ma chcel odhadnúť. Veľa šťastia, ty somár.
„Niečo mi o vás povedali, Ryan. Vraj ste pokojný a dá sa vám veriť. Je to pravda?“
„Áno, pane.“
Prvé pravidlo v našom biznise je držať jazyk za zubami. Druhé znie, že keď človek rozpráva, hovorí čo najmenej. Zvládol som oboje a to je dôvod, prečo som dnes tu.
„Už ste pre mňa pracovali a teraz by som vám rád dal...“ odmlčí sa, ako keby zvažoval slová. Potom sa široko usmeje. „Odmenu.“
Sedím a čakám, dýcham pravidelne a zostávam pokojný. To mi ide. Odmenou je, že posunie obálku ku mne a odtiahne z nej ruku. Oprie sa a sleduje ma. Ani okom nemihnem, len čakám na povely ako verný pes.
„Potrebujem nejaké informácie a chcem, aby ste mi ich zohnali. Vašu tvár tu nikto nepozná, nebudú si ju spájať priamo so mnou. Podľa toho, čo som dokázal zistiť, narodili ste sa na Ukrajine a ako dieťa ste prišli do Ameriky. Vyrastali ste v Chicagu, ale pred niekoľkými rokmi ste skončili v New Yorku a dostali ste sa až do môjho podniku. Je tak?“
„Áno, pane.“ Pravidlo číslo tri znie: vždy hovoriť úctivo. Je to takmer presné, ale nie celkom. Len toľko, koľko má o mne vedieť. Najdôležitejšie pri klamstve je, aby bolo čo najbližšie pravde, treba iba niečo zahmliť. Tak človek nikdy nič nezabudne. Znovu na mňa pozrie, akoby ma odhadoval. Uvoľním sa a čakám, lebo to tak chce. Viem, že to tak má byť. Chce, aby som mu ukázal svoju dobrú stránku. Dostane, čo čakal, a kývne na obálku. Konečne sa načiahnem, podržím ju v rukách, ale neotvorím ju. Poznám ho. Chce, aby ho ľudia poslúchali na slovo, a keď bude chcieť, aby som ju otvoril, povie mi to.
„Po tomto našom stretnutí sa už zoči-voči neuvidíme. Budete mať moje priame číslo a komunikovať so mnou každý týždeň, podáte mi informácie. Všetko, čo potrebujete vedieť, je tu.“
Vstane a zapne si sako. Aj ja vstanem s obálkou v ruke. Vystrie ruku, a hoci sa mi ju nechce prijať, spomeniem si na pravidlo číslo tri. Stisne mi ju, trochu ma potiahne dopredu, ale je to obyčajná demonštrácia sily. Chce mať nad všetkým kontrolu a napriek tomu, že som oveľa urastenejší ako on aj zručnejší v zabíjaní, dovolím mu to. Podobní muži si musia udržať ego. Je všetko, čo majú.
„Myslím si, že ste na tú prácu ako stvorený, Ryan. Vyzeráte ako skaut.“
Škodoradostne sa uškrnie, až mi zovrie žalúdok. Potom mi pustí ruku a vyjde z miestnosti. Nasledujú ho traja bodyguardi. Štvrtý zastane a vráti mi zbraň. Zastrčím si ju do puzdra a pozerám sa za ním. Len čo osamiem, vezmem obálku a vyjdem zadným východom. Prejdem okolo dvoch blokov do parku a pohľadám prázdnu lavičku. Sadnem si, otvorím obálku a prelistujem obsah.
Prvé stránky sú presne podľa môjho očakávania. Inštrukcie, ako získať čo najviac informácií o istej osobe. Sú tu fotografie miest, majetku, ľudí. Viem, o koho ide. O jeho odcudzeného syna Milesa Osbourna. Všetci o tom vedia, ale nikto nevie prečo. Bolo to také zlé, že Miles si dokonca zmenil priezvisko a používa dievčenské priezvisko svojej matky, Osbourne. Také niečo muža ako Alexander Owens poriadne napáli. Aj preto, že Miles o svojom drahom oteckovi vie všetko a nechce s ním mať nič spoločné. Alexander má asi na vec iný názor. Plánuje mať Milesa čo najbližšie a na to potrebuje mňa.
Na poslednom papieri je len jedna veta. Pri tých slovách mi na chrbte naskočia zimomriavky a dlho na ne hľadím. K textu je pripojená aj fotografia:

Ak sa ukáže, hneď mi dajte vedieť.

Polícia má podozrenie, že Alexander je zapletený do smrti troch žien. Premýšľam, či táto na fotke nie je ďalšia z jeho mileniek. Obrátim list a pozriem sa konečne na fotografiu. Stiahne mi hruď a dych sa mi zasekne. Dotknem sa fotografie končekom ukazováka. Je trochu rozmazaná a fotená zboku, ale tá žena na nej je naozaj krásna. Čosi z nej ma osloví a to zmení všetky moje plány. Krv mi zovrie v žilách a cítim, ako mi stúpa adrenalín. Urobím všetko, aby tento plán vyšiel, ale toto dievča mu určite nepodhodím. Stále pozerám na fotografiu a dôjde mi to. Toto nie je milenka. Tie isté modré oči, do ktorých som hľadel ponad stôl, hľadia na mňa aj z fotografie. Vytiahnem Milesovu fotku. Tu je to. Je to jeho dcéra a domnievam sa, že o svojom otcovi vie nejaké malé tajomstvá. Lenže on nechce, aby sa ich všetci dozvedeli.
Alexander Owens si ma najal, aby som sa dostal bližšie k jeho synovi, a to aj splním. Do konca týždňa sa spriatelím s Milesom Osbournom, nech to stojí, čo chce, ale tejto krásavici nedovolím ublížiť.
Nikdy.
Potrebujem ju.