Choď na obsah Choď na menu
 


Anketa - obaly

Ktorý obal bude ten naj...???

Môžete sa smelo pustiť do hlasovania!!!!

Johanna Lindsey - Neklam svoje srdce

 

  Lisa Keypas : - Příjdu si pro tebe

 

Kinley McGregor:  Pán touhy

Susan Johnson


 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

knihy - obal

(Miroslava Mudráková, 1. 5. 2015 18:59)

najviac sa mi páči obal Strieborný anjel a Holubičí srdce :)

knizky s pointou

(alex, 28. 9. 2012 14:57)

mne sa z tychto kniziek pacila najviac piratska laska a nadherny anjel....krasne opisany dej a pribehy ktore sa odohravaju na mori alebo pri zboznujem

Môj názor

(Raniya, 24. 9. 2010 19:33)

Mne osobne sa najviac páči obal Holubičie srdce. Možno preto, že sa mi páčia také romantické pokojné stretnutia dvoch spriaznených duší. A čo sa týka komentárov predo mnou, súhlasím s názorom, že každá kniha má svojho čitateľa a jednoznačne je veľká chyba a hlúposť hádzať všetky knihy do jedného vreca s knihami, ktoré sú skutočne o ničom, len preto, že údajne nemá pekný obal. Len toľko som chcela. A knihy pani Pronskej sú úžasné a netrpezlivo očakávam ďalšie .:)

RE: Eva B. Brndiarová

(Jana, 13. 2. 2010 11:18)

Milá Evka, ďakujem veľmi pekne za Váš príspevok, hovoríte mi z duše. Vôbec by som nereagovala na príspevok papriky, pokiaľ by sa týkal mňa ako autorky, to nemá význam. Nakoľko na stránku prispievajú viacerí a venujú tomu svoj voľný čas, svoje postrehy, a radi sa sem vracajú, tak to ma vie už vytočiť, ak to niekto zhodí šmahom ruky a nič o tom nevie.
Každá kniha má toho svojho čitateľa, každému sa páči niečo iné, každý z nás je jedinečný, preto by som si nikdy nedovolila hodnotiť knihu, ktorú vôbec nepoznám, a aj keby som si k jej posolstvu nenašla cestu ako čitateľka, iným sa zasa môže páčiť. O tom to celé je.
Som naozaj rada, že ste napísali, Vašu knižku - Sila lásky, ktorú ste vydali minulý rok som hneď zaregistrovala a má aj skvelé recenzie medzi čitateľkami. Prajem Vám veľa spokojných čitateľov a bola by som rada, ak by ste sa ešte ozvali, či už v komentároch alebo ma maily.
Srdečne pozdravujem.
Jana


Janke

(Eva B.Brndiarová, 12. 2. 2010 15:11)

úžasná "prestrelka" názorov, pani Janka myslím, že názor "chilli papriky" /už len to pomenovanie samej seba evokuuje štipľavosť autora/...je najlepšie s úsmevom odignorovať. Kto si neváži prácu iných, nie je hodný obhajoby tej Vašej... Prečítalka som všetky vaše knihy, tak ako som si prečítala knihy rôznych iných žánrov a nikdy sa nesnažím odložiť ani tie, ktoré mám problém dočítať, pretože v nich hľadám vždy niečo, čo mi v knihe chcel autor "odkázať" oddych, pomoc, relax, úsmev...tak ako som to pred rokom urobila ja v mojej prvotine... tiež sa našiel niekto, kto určite knihu neotvoril a hodnotil ju podľa obalu, lebo nikdy by sa o nej nemohol v hodnotení vyjadriť tak, ako sa vyjadril, nuž niektorí z nás sú už takí...veď prečo neublížiť, keď je to také ľahké...držím palce a teším sa na ďalšiu vašu knihu.

Dobré ?? Zlé??

(Lenka, 15. 1. 2010 21:33)

"Aby sme mohli čítať dobré knihy, nesmieme čítať zlé, lebo život je krátky a naše sily sú ohraničené" (Arthur Schopenhauer)
Mňa by ozaj zaujímalo, kde si našla delenie podľa ktorého sú knihy tohto žánru zlé a iného dobré, prosím hoď sem link nech sa i my poučíme a vieme čo je to zlá a dobrá literatúra a tiež kto ich takto rozdelil! Ja napríklad neholdujem hororu či ťažkému Sci-fi, ale nikdy by som na stránku o takýchto knihách nenapísala že je to brak a že sú to zlé knihy len preto, že ja to nemusím a prečítala som len niekoľko kúskov! A mimochodom tiež nemám 15, mám vysokoškolský diplom a vôbec sa nehanbím za to že čítam historické romance alebo červenú knižnicu!!
A nedá mi rypnúť si - Impresionistov tiež v ich dobe označovali za brak a zlé umenie a pozrite kam to dotiahli :D

na záver

(chilli paprika, 15. 1. 2010 11:06)

Chcem ukončiť náš dialóg. Zatiaľ som si tvoje meno nedala do žiadneho vyhľadávača a asi si ho ani nedám, pretože tebou vytváraný a čítaný žáner nie je môj obľúbený. Preto som ešte raz zopakovala môj prvý diskusný príspevok, aby si si ho ty a tvoje podporovateľky prečítali ešte raz. Písala som v ňom, že: Všetky sú príšerné, PRAVDEPODOBNE ako aj knihy, ktoré obaľujú.Priznám sa, po knihách, ktoré súťažia na tvojej stránke s obalom, som nikdy v živote nesiahla. Ja sa držím totiž tohto hesla:
"Aby sme mohli čítať dobré knihy, nesmieme čítať zlé, lebo život je krátky a naše sily sú ohraničené" (Arthur Schopenhauer)
Prajem ti veľa úspechov a hlavne čitateľov :-)

RE: Chilli paprika

(knihovnica (Jana Pronská), 15. 1. 2010 7:30)

Vážená paprika,
máš právo na svoj názor, môžeš napísať do komentárov, čo sa ti žiada, o tom tie komentáre sú.
Ale prosím Ťa neurážaj a neznevažuj prácu niekoho iného.
Najprv k tým obalom - anketa. Mení sa priebežne, ako doplňam obaly na knihy, ale v podstate sú rovnakého žánru.
A teraz k tomu veku - mám 37 rokov, som šťastne vydatá, mám 3 deti, som podnikateľka, som ekonómka s praxou už viac než 15 rokov, som SPISOVATEĽKA historických romantických románov, moje knihy sú na slovenské pomery komerčne úspešné a vôbec sa nehanbím za to, že čítam práve červenú knižnicu, dokonca som hrdá a spokojná s tým, čo sa nám podarilo na romantike vytvoriť. A ako som už spomínala, za tie roky mám načítané obrovske množstvo kníh, či už ako Ty hovoríš "literárne braky" alebo inú literatúru ( možno hodnotnú - podľa koho? akých kritérii? ) ale v podstate mi je to jedno. Niekto zbiera známky, niekto vyrába šperky, niekto vyšíva... Nie je na tom nič zlé, pokiaľ ho to teší. My čítame červenú knižnicu, no a čo? Mám z toho radosť, oddýchnem si, zrelaxujem a som šťastný človek. Nie je treba mi meniť vkus a ani to nechcem a čo je hlavné, rešpektujem názor iných. S pozdravom Jana Pronská (knihovnica)

anketa

(chilli paprika, 14. 1. 2010 23:18)

Opakujem:
Náhodou som natrafila na túto stránku. Že anketa, ktorý obal je najkrajší. Ani jeden. Všetky sú príšerné, pravdepodobne ako aj knihy, ktoré obaľujú. Gýče. Obdivujem, že niekto venuje čas zhromažďovaniu údajov o takýchto literárnych brakoch.
Predpokladám, že majiteľka tejto stránky má maximálne 15 rokov a tie, čo ju podporili, rovnako. To potom ospravedlňuje váš vkus. Možno ho raz zmeníte, hoci ja som ani v tom veku brakom neholdovala. A je to tiež len môj názor, dúfam, že ho môžem prejaviť. Snívajte s vašimi hrdinkami červenej knižnice :-)

štipľavá ako paprika

(knihovnica, 13. 1. 2010 17:42)

ďakujem za tvoj obdiv, milá chilli paprika, si úžasným príkladom tolerancie voči ostatným. Gýč je len slovo, ktoré si osvojilo zopár jedincov s názorom, že len ten ich je ten správny. Pravdou je, že práve "gýč" ako ty hovoríš je možno komerčne úspešnejší. K tomu už len toľko, plne súhlasím s Lenkou, máme toho načítaného na ťažké stovky až tisícky a v živote by som si nedovolila tvrdiť, že tá alebo oná kniha je literárny brak, pretože každá knižka v sebe ukrýva nejaké posolstvo, či už to bude Tolstoj, Hosseiny, Figuli, alebo Vasilková, Lindseyová a pod. Srdečne pozdravujem a prajem ti, aby si si mala k dispozícii čo najviac kníh, ktoré sa ti páčia...

Obdivuhodná odvaha

(Lenka, 13. 1. 2010 12:18)

Milá chili paprika, niekto číta klasiku , niekto filozofické traktáty, niekto Sci-Fi a Fantasy a niekto vôbec nečíta!! Neviem koľko kníh z tých ktorých obaly tu máme si prečítal/a, že vieš tak kompetentne zhodnotiť ich obsah?? Ja mám toho rozhodne načítané obrovské množstvo z rôznych žánrov ale rozhodne by ma ani vo sne nenapadlo ohodnotiť obsah podľa obalu. A to boli neskutočne hrozné obaly. No veď posúďte - prehlásime Homérovu Ilias a Odyseu či Aistotelovu Etiku za brak a gýč len preto že má nevkusný obal bez toho aby sme to prečítali?? To by bola odvaha.
No a čo sa týka času ktorý venujeme tejto stránke - myslím že návštevnosť a ohlasy na ňu hovoria vlastnými slovami. :)

Hrôza

(chilli paprika, 12. 1. 2010 20:26)

Náhodou som natrafila na túto stránku. Že anketa, ktorý obal je najkrajší. Ani jeden. Všetky sú príšerné, pravdepodobne ako aj knihy, ktoré obaľujú. Gýče. Obdivujem, že niekto venuje čas zhromažďovaniu údajov o takýchto literárnych brakoch.

Čaro mladostosti

(lubica1995, 25. 1. 2009 21:17)

Jednoznačne. Decentne, krasne, romanticke, nie moc dokonale, zahalene tajomnom.

Cizí nevěsta

(Elen, 12. 1. 2009 21:14)

Tak mne osobne sa od autorky Kinley MacGregor páči obal knihy Cizí nevěsta!

A do hlasovania som brala do úvahy i knihu MISTR SVÁDĚNÍ, ktorá ešte len čaká na svoje vydanie!